Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacka Federacja skróciła terminarz

Słowacka Federacja skróciła terminarz

fot. Klaudia Piwowarczyk

W lidze słowackiej mężczyzn rozegrano pięć kolejek fazy zasadniczej. W związku z pandemią koronawirusa, zakażeniami wśród zawodników poszczególnych drużyn i przekładaniem spotkań, władze Słowackiej Federacji Siatkówki na prośbę klubów podjęły decyzję o modyfikacji terminarza. Z 21 zaplanowanych kolejek zostanie rozegranych 14, które zostaną rozłożone w czasie. 

Przyczyną tej zmiany była duża liczba meczów przełożonych z powodów kwarantanny już w pierwszych kolejkach.Męskie kluby ekstraklasy złożyły do Komisji Zawodów SVF propozycję modyfikacji rozgrywek. Ponieważ jest to zmiana w Instrukcji Wykonawczej, Komisja Zawodów przekazała tę propozycję Zarządowi do zatwierdzenia – z rekomendacją, aby zaakceptować zmianę, co ostatecznie nastąpiło – powiedział dyrektor SVF Ľubo Stražay.

– Poprawka została przyjęta, biorąc pod uwagę fakt, że w męskich rozgrywkach – w przeciwieństwie do ekstraklasy kobiet, gdzie nie mamy takiego problemu – ze względów kwarantannowych w pierwszych kolejkach nie odbyło się wiele spotkań. Można rozsądnie założyć, że rozgrywki w pełnych 21 rundach nie będą mogły zostać dokończone – dodał Strážay informując, że punktacja z dotychczas rozegranych meczów są odpowiednio zaliczane.

Zmieniony kalendarz zawiera dwa terminy dodatkowe, zarezerwowane na rozegranie zaległych meczów.

źródło: opr. własne, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved