Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacka federacja rozczarowana decyzją Centralnego Sztabu Kryzysowego

Słowacka federacja rozczarowana decyzją Centralnego Sztabu Kryzysowego

We wtorek informowaliśmy o zawieszeniu rozgrywek sportowych, w tym siatkarskich, na Słowacji. Decyzję nakazującą Słowackiej Federacji Siatkówki podjęcie takiego kroku wydał Centralny Sztab Kryzysowy kraju. Okazuje się, że władze słowackiej siatkówki są rozczarowane takim postępowaniem organów decyzyjnych.

Na oficjalnej stronie internetowej Słowackiej Federacji Siatkówki pojawił się komentarz, w którym jej członkowie wzywają wszystkich do ratowania sportu w kraju.Przedstawiamy jego treść:

Zakaz organizowania imprez sportowych od 1 października to nie tylko przykra wiadomość dla siatkówki, ale także dla całego sportu na Słowacji. W tej chwili musimy uszanować propozycje działań Centralnego Sztabu Kryzysowego, ale jednocześnie musimy stwierdzić, że kolejny znak „stop” dla sportu to duży, jeśli nie ostatni, cios dla klubów.

Trzeba sobie uświadomić, że sport, między innymi, karmi również tysiące słowackich rodzin. Ten radykalny krok dotyczy nie tylko samych sportowców, ale także dużej liczby osób pracujących w tej branży. Ewentualne dalsze długotrwałe zaprzestanie aktywności sportowej może mieć konsekwencje związane z likwidacją klubów siatkarskich. Dlatego uważamy, że słowa premiera o odszkodowaniach spełnią się w niedługim czasie, a w najbliższych dniach oczekujemy od rządu konkretnych rozwiązań i bardzo ukierunkowanej pomocy finansowej dla klubów i organizacji sportowych.

Przykro nam, że jesteśmy zmuszeni przerwać sezon siatkówki na wszystkich poziomach, od ekstraklasy po rozgrywki juniorów, już na jego początku i rozważyć alternatywne możliwości jego zakończenia już teraz. Jesteśmy przekonani, że imprezy sportowe, zwłaszcza w trybie wolnym od kibiców, przy regularnych testach uczestników i ścisłym przestrzeganiu zasad higieny, stanowiłyby minimalne zagrożenie dla zdrowia publicznego nawet w tak niekorzystnym okresie. Koncentracja ludzi na imprezie sportowej bez kibiców jest nieporównywalnie mniejsza niż w sklepach, galeriach handlowych czy innych otwartych lokalach.

Kraje o znacznie gorszej sytuacji epidemiologicznej nie podjęły takich działań. Pozostaje pytanie, dlaczego było to konieczne w naszym kraju i czy dostatecznie uwzględniono pozostałe skutki takiej decyzji.

Słowacki Związek Piłki Siatkowej wzywa wszystkie zainteresowane strony do połączenia sił w celu ratowania sportu na Słowacji i jest gotowy do zapewnienia maksymalnej współpracy w tym zakresie.

źródło: opr. własne, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved