Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siatkarze VfB stracą halę tuż przed sezonem

Siatkarze VfB stracą halę tuż przed sezonem

fot. www.vfb-volleyball.de

W piątek władze Friedrichshafen poinformowały zespół VfB, wielokrotnego mistrza kraju, o zamknięciu ZF Arena. Powodem takiej decyzji jest uszkodzenie konstrukcji dachu. To oznacza, że na trzy tygodnie przed rozpoczęciem sezonu utytułowany niemiecki klub musi szukać nowej hali do treningów i rozgrywania spotkań ligowych.

Teraz klub VfB musi poszukać możliwości prowadzenia treningów. – Może uda nam się zaplanować obóz treningowy. To dla nas teraz niezwykle trudna sytuacja – podkreślił trener Michael Warm.Od października 2019 r. w ZF Arena prowadzone były badania konstrukcji dachu. Ich wynik nie pozostawia złudzeń – hala musi zostać zamknięta na stałe z powodu korozji stalowych lin konstrukcji dachu. Nawet jeśli nie ma poważnego ryzyka zawalenia się, eksperci nie mogą wykluczyć ukrytego ryzyka, zwłaszcza w przypadku obciążenia śniegiem – taką informację otrzymał klub VfB.

Dla siatkarzy ta wiadomość jest niczym innym jak ogromnym szokiem. Mimo iż badania trwają od października, to dopiero tydzień temu nad halą zawisła groźba zamknięcia. – Od tego czasu prowadzimy rozmowy i próbujemy znaleźć przynajmniej tymczasowe rozwiązanie – powiedział dyrektor zarządzający VfB Thilo Späth-Westerholt. Miasto rozważa między innymi przeniesienie drużyny do jednej z hal wystawowych.

Przypomnijmy, że VfB Friedrichshafen to jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich klubów męskich – zdobywca 20 medali mistrzostw kraju, 16 Pucharów i 3 Superpucharów Niemiec.

W sezonie 2020/2021 barwy VfB będą reprezentować m.in. słoweński rozgrywający Dejan Vinčić, znany z PGE SKry Bełchatów środkowy David Fiel Rodriguez, czy reprezentacyjny libero Markus Steuerwald.

W ramach przygotowań do sezonu VfB zmierzyło się w meczach kontrolnych m.in. z francuskim Chaumont VB 52 i dwukrotnie wygrało 3:1. – To było dobre uczucie, te mecze przypomniały nam, że wkrótce wszystko się zacznie – powiedział Markus Steuerwald. – Pomimo wszystkich trudności, jakie przynosi koronawirus, możemy grać ponownie. I to pozytywnie mnie nakręca.

W naszej grze było już wiele dobrych momentów – przyznał trener Michael Warm. – Ale nawet po czterech tygodniach przygotowań wciąż mamy wiele rzeczy do zrobienia przed rozpoczęciem sezonu.

źródło: inf. własna, www.vfb-volleyball.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved