Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Shannon Winzer poprowadzi żeńską reprezentację Kanady

Shannon Winzer poprowadzi żeńską reprezentację Kanady

fot. volleyball.ca

– Jestem bardzo zaszczycona i niezwykle podekscytowana, że zostaną trenerką reprezentacji Kanady. Potencjał tej grupy sportowców był najważniejszym czynnikiem decydującym o powrocie do domu z Australii do pracy w Kanadzie – mówi Shanon Winzler. Od stycznia będzie selekcjonerką żeńskiej reprezentacji Kanady, zastępując na tym stanowisku Toma Blacka.

Shannon Winzer to trenerka, która zdobyła trzykrotnie mistrzostwo Australii ze swoją drużyną klubową. W latach 2013-2014 pracowała również jako asystentka selekcjonera w żeńskiej reprezentacji tego kraju. Przez pięć lat grała w lidze australijskiej i była zawodniczką kadry narodowej w 2008 i 2009 roku. Ma również obywatelstwo kanadyjskie i doświadczenie z gry w tym kraju oraz Wielkiej Brytanii. W styczniu 2016 objęła żeńską reprezentację Australii.Teraz od stycznia 2021 będzie pierwszą trenerką żeńskiej reprezentacji Kanady, zastępując na tym stanowisku Toma Blacka, który niedawno zrezygnował z powodu problemów zawodowych i rodzinnych. – Tom wykonał znakomitą pracę z reprezentacją i położył solidne fundamenty, na których możemy dalej budować – powiedziała Winzer.

Żeńska reprezentacja Kanady zakwalifikowała się do Siatkarskiej Ligi Narodów po wygraniu turnieju kwalifikacyjnego w 2019 roku. Kanadyjkom nie udało sięjednak zakwalifikować do igrzysk olimpijskich w Tokio.

źródło: volleyball.ca

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved