Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > SC Potsdam i SSC Schwerin w finale Pucharu Niemiec

SC Potsdam i SSC Schwerin w finale Pucharu Niemiec

Do niespodzianki doszło w rywalizacji, której stawką był udział w finale Pucharu Niemiec. SC Potsdam wygrał 3:1 spotkanie półfinałowe z faworyzowanym Allianz MTV Stuttgart i po raz pierwszy weźmie udział w finale tych rozgrywek. 28 lutego podopieczne trenera Guillermo Naranjo Hernándeza zmierzą się z SSC Palmberg Schwerin, który w półfinale pokonał ekipę z Drezna 3:1.

Już w pierwszym secie zauważyliśmy, że coś tu się dzieje – powiedział dyrektor sportowy SC Potsdam Toni Rieger. – Myślę, że zespół rozegrał najlepszy mecz sezonu. Byliśmy niesamowicie silni taktycznie. Zmiany były wspaniałe.

– Zasługujemy na awans do finału, na który ciężko pracowaliśmy. Zespół był doskonale przygotowany. Podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali z zespołem i wokół niego. Dojście do finału to sportowa atrakcja dla naszych kibiców i wszystkich członków klubu – dodał.

MVP meczu wybrano przyjmującą Lindsey Ruddins, która zdobyła dla SC Potsdam 29 punktów.

SC Potsdam – Allianz MTV Stuttgart 3:1
(25:20, 25:19, 23:25, 25:13)

Ekscytujący mecz rozegrano również w Schwerinie. SSC wygrał dwa pierwsze sety, ale siatkarki z Drezna utrzymały się w meczu dzięki triumfie w trzeciej partii. Chociaż czwarty set rozpoczął się od wyrównanej walki, to w drugiej części piąty bieg włączyły zawodniczki ze Schwerina.

Drezno to niesamowicie mocny zespół – powiedział Felix Koslowski, trener SSC. – Ten nowo utworzony zespół rozegrał jak dotąd swój najlepszy mecz w sezonie i nic nie jest w stanie zrzucić ich z kursu – podkreślił dumny szkoleniowiec.

Cieniem na radości ze zwycięstwa SSC Palmberg położyła się kontuzja środkowej Marie Schölzel. Trener Koslowski zaznaczył jednak, że w tej trudniej sytuacji jego zespół poradził sobie doskonale.

SSC Palmberg Schwerin – Dresdner SC 3:1
(25:22, 25:22, 22:25, 25:16)

Finałowe spotkanie odbędzie się 28 lutego 2021 roku w SAP Arena w Mannheim.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de