Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Emocjonujące trzy sety w Bełchatowie zakończone zwycięstwem rzeszowian

PL: Emocjonujące trzy sety w Bełchatowie zakończone zwycięstwem rzeszowian

W meczu 24. kolejki PGE GiEK Skra Bełchatów podejmowała Asseco Resovię Rzeszów. Spotkanie miało wyrównany przebieg, a o losach poszczególnych setów decydowały końcówki. Ostatecznie z kompletu punktów cieszą się rzeszowianie.

LOUATI BOHATEREM KOŃCÓWKI

Początek meczu był wyrównany, dobrze grali skrzydłowi: Bartłomiej Lipiński oraz Stephen Boyer (10:9). Jako pierwsi dwupunktową zaliczkę zbudowali sobie rzeszowianie, ale nie potrafili jej utrzymać (13:13). Ich pomyłki odwróciły sytuację na korzyść gospodarzy (16:14), ale kiedy wracający do gry Jakub Kochanowski zagrał skutecznie, a wspierał go Torey DeFalco, ponownie był remis (17:17). Wszystko miało rozstrzygnąć się w końcówce (20:20). W najważniejszym momencie w polu serwisowym ręki nie zwolnił Yacine Louati i jego zagrywka zakończyła premierową odsłonę.

Tym razem to Asseco Resovia zdecydowanie lepiej zaczęła seta, zagrywką trafił Kochanowski (4:1). Szybko jednak podopieczni Andrei Gardiniego wzięli się do odrabiania strat i zza linii 9. metra zapunktował Dawid Konarski (4:4). Gra była wyrównana, żadna z ekip nie była w stanie wyraźnie przechylić szali na swoją korzyść. Nie zawodził na środku Mateusz Poręba (14:14), a po dobrym bloku Skra wyszła na prowadzenie (17:15). “Czapą” popisał się również Karol Kłos (20:19) i ponownie wszystko decydowało się w ostatnich piłkach (23:23). Świetną zmianę dał Jakub Bucki, który zakończył seta blokiem.

ZNÓW TA KOŃCÓWKA

Niewiele od poprzednich partii różnił się początek trzeciej części meczu (3:3). Udana kontra Konarskiego dała niewielkie prowadzenie bełchatowianom (5:3), ale szybko atakujący został zatrzymany i tym razem to kontratak Resovii dał jej przewagę (10:7). Konarski zrehabilitował się asem (11:12), ale lepiej w ofensywie radzili sobie goście (16:13). Nie brakowało przedłużonych akcji, ale cały czas w lepszej sytuacji byli gracze prowadzeni przez Giampaolo Medeiego (20:18). Kontra Pierre’a Deroullion i blok na Boyer doprowadziły jednak do remisu (21:21). Raz jeszcze decydować miała końcówka (23:23). Ponownie dobrze zaserwował Louati, a blok na Lipińskim zakończył to spotkanie.

MVP: Stephen Boyer

PGE GiEK Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 0:3
(22:25, 23:25, 24:26)

PGE GiEK Skra Bełchatów: Konarski (10), Lemański (6), Łomacz, Poręba (11), Aciobăniței (1), Lipiński (15), Diez (libero) oraz Nowak, Kupka, Petkov, Derouillon (8)
Asseco Resovia Rzeszów: Kłos (8), Kochanowski (6), Boyer (15), Drzyzga, Louati (11), DeFalco (12), Potera (libero) oraz Bucki (2), Staszewski,