Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rywalki ŁKS-u jednak zagrają w Lidze Mistrzyń

Rywalki ŁKS-u jednak zagrają w Lidze Mistrzyń

fot. Michał Szymański

W zeszłym tygodniu Dynamo Moskwa cieszyło się z awansu do Ligi Mistrzyń bez konieczności gry z niemieckim Allianz MTV Stuttgart. Było to wynikiem wycofania się z rozgrywek mistrza Finlandii. Okazało się jednak, że Rosja nie będzie miała tylu przedstawicieli w najważniejszym pucharze, ile zakładano. Z rywalizacji wycofała się bowiem Urałoczka Jekaterinburg. 

Rosyjski klub motywuje swoją decyzje globalnym problemem pandemii. Nie jest tajemnicą, że w zależności od regionu Rosji, występują różne problemy logistyczne i wśród zespołów, które mają zagrać w pucharach właśnie ten kraj jest wskazywany jako najtrudniejszy do uzyskania pozwoleń na wjazd. Miejsce Urałoczki zajmie słoweński Calcit Kamnik, który przegrał rywalizację o awans z ŁKS-em Commercecon Łódź.Urałoczka potwierdziła, że ze względu na obostrzenia związane z podróżami międzynarodowymi zdecydowano się na odpuszczenie Ligi Mistrzyń, a klub postanowił się skupić na rozgrywkach krajowych.

W grupie B zagra zatem mistrz Słowenii, który zmierzy się z takimi firmami jak Imoco Volley Conegliano, Fenerbahce Stambuł i VB Nantes. Calcit po raz drugi zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Wcześniej w 2016 roku Słowenki jako Calcit Lublana mierzyły się z VakifBankiem, Igor Gorgonzola Novara i PGE Atom Trefl Sopot. Przegrały wówczas wszystkie sześć spotkań.

Nie wiadomo co stanie się z miejscem Calcitu w Pucharze CEV. Jeżeli pozostanie ono jako wolny los, to Branik Maribor awansuje bez gry i w następnej rundzie prawdopodobnie spotka się z Dresdner SC, które zapewne awansuje… bez gry, bo ich rywalem miał być przegrany z pary kwalifikacyjnej Ligi Mistrzyń Dynamo-Allianz, a wiadomo, że obie te ekipy zagrają właśnie w LM.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved