Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rozstrzygnięto rywalizację o Superpuchar Hiszpanii

Rozstrzygnięto rywalizację o Superpuchar Hiszpanii

Melilla Sport Capital i CV Tenerife Libby’s La Laguna sięgnęły w Hiszpanii po pierwsze tytuły w sezonie 2022/2023. Drużyny walczyły o superpuchar kraju. Zawodnicy Melilla Sport Capital 3:1 pokonali Unicaja Costa de Almería, zaś CV Tenerife Libby’s La Laguna również po czterech setach okazało się lepsze od Arenal Emevé.

Siatkarze Melilla Sport Capital wygrali Superpuchar Hiszpanii Mężczyzn 2022 w swoim debiucie w meczu o to trofeum. Drużyna z siedzibą w Afryce (Melilla jest jednym z dwóch autonomicznych miast Hiszpanii w Afryce Północnej) pokonała gospodarza meczu.

Obecny mistrz Hiszpanii, a zarazem najbardziej utytułowany zespół tego kraju – Unicaja Costa de Almería musiał uznać wyższość rywali po czterosetowej walce. Goście mieli szansę wygrać 3:0, jednak mistrzowie Hiszpanii wygrali trzecią odsłonę 25:23. Nie udało im się doprowadzić do tie-breaka i to zawodnicy Melilla Sport Capital triumfowali w całym meczu.

Do drugiego ważnego tytułu w historii klubu (w poprzednim sezonie zespół sięgnął po Puchar Hiszpanii) Melilla Sport Capital poprowadził Federico Martina. Siatkarz został wybrany MVP pojedynku, zdobył 24 punkty. Dla gospodarzy najwięcej oczek – 19 zdobył Marco Ferreira, który w poprzednim sezonie grał między innymi w Gwardii Wrocław.

Unicaja Costa de Almería – Melilla Sport Capital 1:3
(21:25, 21:25, 25:23, 22:25)

W rywalizacji kobiet po raz drugi w swojej historii po Superpuchar Hiszpanii sięgnęły siatkarki CV Tenerife Libby La Laguna. We własnej hali zawodniczki z Teneryfy pokonały Arenal Emevé. Po dwóch setach tej rywalizacji był remis, ale w ciekawej trzeciej odsłonie gospodynie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść a w czwartej skutecznie zdominowały rywalki.

Kapitan zwycięskiej drużyny, Kubanka Lisbet Arredondo, była najlepszą siatkarką na boisku. Zdobyła18 punktów i została MVP Superpucharu. Sara Folgueira i Lucía Prol zdobyły po 15 punktów dla Emevé, ale nie wystarczyło to by skutecznie rywalizować z gospodyniami tego pojedynku.

CV Tenerife Libby La Laguna – Arenal Emevé 3:1
(25-22, 21-25, 25-22, 25-12)

źródło: worldofvolley.com