Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Przed Rodrigo Quirogą niespodziewana kwarantanna

Przed Rodrigo Quirogą niespodziewana kwarantanna

fot. archiwum

Kilka dni temu informowaliśmy, że były reprezentant kadry Argentyny, a także przyjmujący Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2017/18 – Rodrigo Quiroga podpisał kontrakt z niemieckim United Volleys Frankfurt. Argentyńczyk jest już we Frankfurcie. Okazało się jednak, że nie od razu będzie mógł pomóc swojej nowej drużynie. Test na koronawirusa, który przeszedł po wylądowaniu w Niemczech, dał rezultat pozytywny. 

Wieloletni kapitan reprezentacji Argentyny udał się już, zgodnie z przepisami, na domową kwarantannę, a co za tym idzie nie będzie mógł jeszcze przez jakiś czas rozpocząć treningów.Jak informuje klub z Frankfurtu, test przeprowadzony w Argentynie był negatywny, więc Rodrigo Quiroga prawdopodobnie zaraził się tuż przed wyjazdem.

– Na szczęście Rodrigo nie wykazał jeszcze żadnych wyraźnych objawów choroby. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie – powiedział trener United Volleys Frankfurt Juan Manuel Serramalera, dla którego przygotowania do pierwszego u siebie meczu Bundesligi w sobotę wieczorem z SVG Lüneburg nie będą łatwe.

Pierwotnie jego rodak Quiroga miał być w hali od wtorku i pomagać drużynie swoim doświadczeniem. United Volleys zatrudniło go do tej roli jako zastępcę kontuzjowanego Florisa van Rekomy.  Dalsza opieka nad Rodrigo Quirogą odbywa się w ścisłej współpracy z lekarzem zespołu Dr. Christianem Hesse z kliniki Höchst. Izolacja domowa potrwa do czasu wykluczenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa, ale przynajmniej przez dziesięć dni po pozytywnym wyniku testu.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved