Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Robert Kaźmierczak: Wolę kiedy zespół żyje tak, jak u nas

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Robert Kaźmierczak pracuje z reprezentacją Polski mężczyzn nietypowo, bowiem wykonuje swoje obowiązki zdalnie. W rozmowie z serwisem sport.pl przyznał, że nie spodziewał się, że praca na odległość będzie szła tak sprawnie. Podkreślił, że duża w tym zasługa sztabu będącego na miejscu w Rimini.

Atmosfera meczu jest bardzo, natomiast w naszej pracy spokój i opanowanie też jest kluczem. Z mojej perspektywy jeśli chodzi o bańkę, to każdy ze statystyków dostał pewne ograniczenia i reguły już na początku. Wiedzieliśmy, że ja nie będę mógł przebywać na pozostałych meczach i to było też kluczem do takiej decyzji – powiedział.Mimo iż Kaźmierczak pracuje zdalnie, to trzeba podkreślić, że pracy ma naprawdę dużo. Analizuje bowiem nie tylko grę biało-czerwonych, ale każdej innej drużyny. Obraz gry i potencjał poszczególnych ekip może zaburzać również duża rotacja zawodników w kolejnych meczach, ponieważ ich duża liczba wymusza na trenerach dawanie czasu na odpoczynek wszystkim po równo. – Moim zdaniem sety, które kończą się do 11 nie dadzą ciekawego obrazu gry zespołu, może jakieś jednostkowe zagrania. Takie mecze trzeba podzielić przez dwa. Program pozwala nam na wyszukanie zagrań czy składów, które nas interesują, czy też konkretnych ustawień. Trzeba się dopasowywać. Te materiały będą i z tego się cieszę. Teraz Brazylijczycy czy Francuzi będą już w najmocniejszym składzie. 

Reprezentacje narodowe różnie podeszły do przygotowań olimpijskich, niektóre walczą w najmocniejszych składach w Lidze Narodów, inne wysłały tam drugi garnitur, a właściwe przygotowania odbywają się w kraju. Kaźmierczak ocenia, że lepszym pomysłem jest sprawdzanie się w turnieju. – Oglądałem w ostatnim czasie dwa sparingi Włochów z Tunezją – nic nikomu nie ujmując – to nie jest super wartość dla zespołów. Ich przygotowania będą przebiegać fajnie i spokojnie, ale wolę kiedy zespół żyje tak, jak u nas. Siedemnaście meczów na pewno da nam w przyszłości dużo jakości i będziemy lepsi jako zespół i jako grupa. 

Cały wywiad Jakuba Balcerskiego z Robertem Kaźmierczakiem w serwisie sport.pl

źródło: opr. własne, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę