Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robbert Andringa: W złotym secie wszystko było możliwe

Robbert Andringa: W złotym secie wszystko było możliwe

Akademicy z Olsztyna byli o krok od piątej lokaty. W Rzeszowie wyrównali stan rywalizacji, ale w złotym secie musieli już uznać wyższość Resovii. – Jeśli chodzi o cały sezon, to jesteśmy w TOP6 i możemy być z tego zadowoleni – powiedział Robbert Andringa na antenie Radia UWM FM.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był to ostatni mecz w sezonie 2021/2022. Akademicy z Kortowa zakończyli zmagania na 6. miejscu, a bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur w 31 rozegranych spotkaniach to: 15 zwycięstw i 16 porażek.

W poniedziałkowym pojedynku swoją szansę otrzymał Jakub Ciunajtis. – Byliśmy trochę zmęczeni, a w złotym secie pojawiło się w nas lekkie rozluźnienie. Ciężko było nam już potem dogonić rywala. Dziękuje trenerowi za możliwość występu, ciężko na to trenowałem. Włożyłem całe serce w to spotkanie. Założeniem tego sezonu miał być awans do play-off i został on zrealizowany. Było blisko półfinału, a potem 5. miejsca, lecz mimo wszystko, to był udany sezon – stwierdził zawodnik na antenie Radia UWM FM.

W dwumeczu o 5. miejsce na zakończenie sezonu PlusLigi, lepsi okazali się siatkarze Asseco Resovii Rzeszów. Po niedzielnym spotkaniu wygranym w Iławie przez Asseco Resovię 3:1, w środę na Podpromiu takim samym wynikiem wygrali olsztynianie. O ostatecznym rozstrzygnięciu musiał zadecydować więc złoty set, wygrany przez gospodarzy 15:10. Indykpol AZS Olsztyn zakończył rozgrywki na 6. miejscu

Gdy spojrzymy w pomeczowe statystyki, to zobaczymy wyrównaną walkę po obu stronach siatki. Olsztynianie lepiej przyjmowali (42% pozytywnego przyjęcia przy 32% pozytywnego przyjęcia rywali) i atakowali (47% skuteczności przy 42% skuteczności drużyny przeciwnej). Rzeszowianie natomiast zdobyli więcej punktów blokiem (13:8) i lepiej sprawowali się w polu serwisowym (8:7). Najwięcej punktów dla Indykpolu AZS zdobył TJ DeFalco (24 pkt.), a dla gospodarzy Maciej Muzaj (23 pkt.).

Jak sezon podsumował Robbert Andringa? – Możemy być zadowoleni z czterosetowego pojedynku. W porównaniu do pierwszego spotkania, zagraliśmy znacznie lepiej, zwłaszcza w przyjęciu. W złotym secie wszystko było możliwe – nie zaczęliśmy go zbyt dobrze, a później staraliśmy się odrabiać straty, lecz to się nie udało. A jeśli chodzi o cały sezon, to jesteśmy w TOP6 i możemy być z tego zadowoleni – stwierdził kapitan Indykpolu AZS Olsztyn na antenie Radia UWM FM.

źródło: indykpolazs.pl