Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Reprezentantka Francji atakującą Pałacu Bydgoszcz

fot. gettyimages

W sezonie 2020/2021 TAURONLiga w zespole seniorek KS Pałac Bydgoszcz będzie występować 97-krotna reprezentantka Francji, uczestniczka mistrzostw Europy 2019 w siatkówce kobiet Alexandra Dascalu. Od stycznia do kwietnia bieżącego roku grała dla Stade Français Paris Saint-Cloud.

Mierząca 184 centymetry Alexandra Dascalu jest Francuzką rumuńskiego pochodzenia, choć urodziła się w Hiszpanii. Nazwisko zawdzięcza ojcu, który jest byłym rumuńskim siatkarzem, a obecnie trenerem. 29-letnia Alexandra Dascalu większość swojej siatkarskiej kariery spędziła we Francji. W latach 2010-2018 występowała w takich klubach jak Nantes Volley Féminin, Vannes Volley Ball, Stade Français Paris Saint-Cloud.Przez rok broniła też barw drugoligowej włoskiej drużyny Polisportiva Due Principati Baronissi (2018-2019), a od stycznia do kwietnia bieżącego roku ponownie grała dla Stade Français Paris Saint-Cloud. Warto dodać, że Dascalu jest 97-krotną reprezentantką Francji. Z zespołem narodowym brała udział w rozgrywanych we Włoszech i Serbii ME w 2011 roku oraz w ostatnich mistrzostwach Starego Kontynentu. W ubiegłorocznym turnieju reprezentacja Francji siatkarek zajęła 21. miejsce.

Alexandra ma młodszą siostrę, która także jest siatkarką. 26-letnia Silvana Dascalu występuje obecnie w luksemburskim VC Stengefort.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: inf. własna, Pałac Bydgoszcz - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved