Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Reprezentantka Francji atakującą Pałacu Bydgoszcz

Reprezentantka Francji atakującą Pałacu Bydgoszcz

fot. gettyimages

W sezonie 2020/2021 TAURONLiga w zespole seniorek KS Pałac Bydgoszcz będzie występować 97-krotna reprezentantka Francji, uczestniczka mistrzostw Europy 2019 w siatkówce kobiet Alexandra Dascalu. Od stycznia do kwietnia bieżącego roku grała dla Stade Français Paris Saint-Cloud.

Mierząca 184 centymetry Alexandra Dascalu jest Francuzką rumuńskiego pochodzenia, choć urodziła się w Hiszpanii. Nazwisko zawdzięcza ojcu, który jest byłym rumuńskim siatkarzem, a obecnie trenerem. 29-letnia Alexandra Dascalu większość swojej siatkarskiej kariery spędziła we Francji. W latach 2010-2018 występowała w takich klubach jak Nantes Volley Féminin, Vannes Volley Ball, Stade Français Paris Saint-Cloud.Przez rok broniła też barw drugoligowej włoskiej drużyny Polisportiva Due Principati Baronissi (2018-2019), a od stycznia do kwietnia bieżącego roku ponownie grała dla Stade Français Paris Saint-Cloud. Warto dodać, że Dascalu jest 97-krotną reprezentantką Francji. Z zespołem narodowym brała udział w rozgrywanych we Włoszech i Serbii ME w 2011 roku oraz w ostatnich mistrzostwach Starego Kontynentu. W ubiegłorocznym turnieju reprezentacja Francji siatkarek zajęła 21. miejsce.

Alexandra ma młodszą siostrę, która także jest siatkarką. 26-letnia Silvana Dascalu występuje obecnie w luksemburskim VC Stengefort.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: inf. własna, Pałac Bydgoszcz - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę