Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Reprezentant Kanady zasilił SWD powervolleys Düren

Reprezentant Kanady zasilił SWD powervolleys Düren

fot. FIVB

Na krótko przed rozpoczęciem nowego sezonu Bundesligi drużyna SWD powervolleys Düren podpisała kontrakt z kanadyjskim środkowym Lucasem Van Berkelem. 28-latek mierzący 210 centymetrów jest również reprezentantem swojego kraju, a w poprzednim sezonie występował w tureckim Galatasaray SK. Tym samym drużyna prowadzona przez trenera Rafała Murczkiewicza będzie miała w składzie czterech zawodników na pozycję środkowego bloku.

Van Berkel dobrze zna Bundesligę i nowego trenera SWD powervolleys Düren Rafała Murczkiewicza. W sezonie 2018/2019 pracowali razem w United Volleys Frankfurt.Lucas to silny zawodnik, który wzmocni nas w bloku i ataku. Dodatkowo to wspaniały facet – scharakteryzował nowego zawodnika Rafał Murczkiewicz. Van Berkel w ostatnich tygodniach utrzymywał formę w swoim rodzinnym kraju w centrum treningowym reprezentacji Kanady. – Jestem gotowy na sezon – powiedział zawodnik. – Zależało mi na znalezieniu klubu, w którym będę mógł trenować i grać na wysokim poziomie. Przypomnijmy, że reprezentacja Kanady w składzie z Van Berkelem zagra na IO w Tokio.

Przed przyjazdem do Niemiec Van Berkel rozmawiał ze swoim rodakiem Blairem Bannem o warunkach gry dla SWD powervolleys Düren. – Powiedział, że pokocham ten zespół i to miejsce – wyjaśniał 28-latek. Do tej pory miał doświadczenie ze swoim nowym zespołem jedynie poprzez grę dla ekipy z Frankfurtu. – Pamiętam wielkie wsparcie, jakie kibice udzielili swojej drużynie. Dobrze jest wiedzieć, że w przyszłości będę grał po tej samej stronie, aby mieć takie wsparcie.

Dodatkowo jednym z argumentów przemawiających za podpisaniem kontraktu w Niemczech była sytuacja rodzinna Van Berkela. Pod koniec listopada na świat przyjdzie pierwsze dziecko Kanadyjczyka. – Jesteśmy z żoną przekonani, że to dobre miejsce na poród i że będziemy tu pod dobrą opieką – podkreślił Lucas Van Berkel.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved