Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Rafał Kalinowski nowym trenerem siatkarek z Tarnowa

Rafał Kalinowski nowym trenerem siatkarek z Tarnowa

fot. zbiory prywatne

Siatkarki Jedynki PWSZ Tarnó będą miały nowego trenera. Łukasza Marciniaka w roli pierwszego szkoleniowca zastąpi Rafał Kalinowski, który dwa ostatnie sezony prowadził drugoligowy zespół KPKS Halemba Ruda Śląska. 

Rafał Kalinowski to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, a obecnie jej wykładowca. Karierę trenerską rozpoczął, pracując z drużynami młodzieżowymi MOSIR Mysłowice, co zaowocowało czterema złotymi medalami mistrzostw Śląska w kategorii juniorek oraz wicemistrzostwem Polski. Następnie pracował ze zespołami II i I ligi kobiet Silesia Volley Mysłowice.W latach 2008-2015 współpracował ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego PZPS w Sosnowcu i Szczyrku. W okresie 2013-2015 pełnił funkcję II trenera reprezentacji Polski kadetek. W sezonie 2017/18 pracował w zespole WTS Solna Wieliczka jako asystent Ryszarda Litwina, zdobywając z nim brązowy medal I ligi kobiet. Ostatnie dwa sezony spędził w KPKS Halemba Ruda Śląska.

Na ławce trenerskiej Rafał Kalinowski zastąpi Łukasza Marciniaka, który objął zespół w połowie sezonu, przenosząc się do Tarnowa z Ostrowca Świętokrzyskiego. Na razie klub nie podał do wiadomości jeszcze żadnego nazwiska siatkarki, która będzie reprezentowała tarnowski zespół w przyszłym sezonie w rozgrywkach I ligi. Wiadomo, że w drużynie nie zagrają już Justyna Kędziora, Marta Duda, Olga Samul, Julita Molenda, Nikola Abramajtys, Maja Grodzka, Marcelina Gliniecka oraz Katarzyna Tkaczyk. Wszystkie te siatkarki znalazły już nowe kluby.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna, Jedynka Tarnów

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved