Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radomianie zdrowi, wszystkie testy negatywne

Radomianie zdrowi, wszystkie testy negatywne

fot. Adam Kurasiewicz - Cerrad Enea Czarni Radom

Cerrad Enea Czarni Radom ma już za sobą dobre kilka tygodni przygotowań, a także kilka rozegranych meczów sparingowych. We wtorek wszyscy zawodnicy radomskiego zespołu, a także pracownicy klubu, zostali poddani testom na obecność koronawirusa.

Siatkarze z Radomia już od kilku tygodni przygotowują się do startu nowego sezonu PlusLigi. Poprzedni został dość brutalnie przerwany przez wybuch epidemii koronawirusa. Chociaż ona nadal trwa, to zawodnicy i środowisko sportowe stara się zaadaptować do nowych warunków.Start PlusLigi zaplanowano na połowę września, ale już w trakcie okresu przygotowawczego okazało się, że może nie być kolorowo. Nadal bowiem nie trenuje cały zespół Trefla Gdańsk, w którym pod koniec lipca stwierdzoną dużą liczbę zakażeń wśród zawodników. Dwa przypadki koronawirusa wykryto także w Aluronie CMC Warta Zawiercie, ale te nie sparaliżowały aż tak przygotowań zespołu.

Cerrad Enea Czarni Radom w ostatni poniedziałek (17 sierpnia) rozpoczęli już siódmy tydzień przygotowań do sezonu 2020/2021 w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Podopieczni Roberta Prygla mają również za sobą kilka meczów towarzyskich. W piątym tygodniu treningów zmierzyli się z MKS-em Będzin oraz PGE Skrą Bełchatów.

We wtorek testom na obecność koronawirusa poddani zostali wszyscy siatkarze oraz pracownicy klubu Cerrad Enea Czarni Radom, a w czwartek poinformowano, że wszystkie otrzymane wyniki są negatywne. To oznacza, że podopieczni Roberta Prygla mogą spokojnie kontynuować swoje przygotowania. Przypomnijmy, że już w ten weekend radomianie wezmą udział w XI Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach, gdzie oprócz gospodarzy oraz radomskiego zespołu wystąpią również siatkarze z Warszawy, Olsztyna, a pierwsze mecze sparingowe rozegrają również zawodnicy Trefla Gdańsk. Grono uczestników memoriału uzupełnia pierwszoligowy BAS Białystok.

‼️Komunikat klubu ‼️

We wtorek (18 sierpnia) cała drużyna Cerrad Enea Czarni Radom oraz pracownicy klubu zostali…

Opublikowany przez Cerrad Enea Czarni Radom Czwartek, 20 sierpnia 2020

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved