Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Koniec europejskiej przygody Legionovii

Puchar CEV: Koniec europejskiej przygody Legionovii

Siatkarki Beziers Angels potrzebowały dwóch wygranych setów przeciwko Legionovii, żeby awansować do kolejnej rundy Pucharu CEV. Mimo walki legionowianek, już po dwóch partiach tego meczu było jasne, że w następnej rundzie zgrają Francuzki.

W pierwszym secie zobaczyliśmy to, co widzieliśmy już tydzień wcześniej w Legionowie. Francuzki wyszły na mecz z agresywną zagrywką i od początku zaczęły sprawiać problemy przyjmującym Legionovii. To oczywiście przełożyło się na słabszą postawę legionowianek w ataku. Z drugiej strony siatkarki Beziers nie były mocno ostrzeliwane przez nasze zawodniczki i grały dość swobodnie w ofensywie.

Świetnie w ataku po stronie francuskiej spisywała się Malina Terrell, która skończyła 7 z 11 piłek. Natomiast po stronie legionowskiej główny ciężar zdobywania punktów spoczął na Julie Oliveirze-Souza, ale ona podobnie jak przed tygodniem nie była tak skuteczna i po pierwszym secie miała na swoim koncie skończone 5 z 13 prób.

Początek drugiego seta pokazał, że obie drużyny zdawały sobie sprawę, że może to być tak naprawdę już ostatnia istotna odsłona tego dwumeczu. Angels nie poszli na wielkie ryzyko i grali ostrożnie, a legionowianki mając świadomość topora zawieszonego nad głową, starały się nie dać odskoczyć rywalkom. Cały czas toczyła się wyrównana gra, choć o krok z przodu do połowy seta były gospodynie. Legionowianki przy stanie 16:15 po raz pierwszy wyszły na prowadzenie i od razu poprawiły kolejnymi czterema wygranymi akcjami, co oznaczało, że wygrana w tym secie jest realna, a tym samym wciąż losy awansu nie są jeszcze rozstrzygnięte.

Angels nie rezygnowały i na serię legionowianek odpowiedziały swoją serią, więc po kilku akcjach przewaga Legionovii stopniała do 21:20.  Chwilę później prowadzenie powróciło do Francuzek (23:22) i topór zaczął opadać na głowy zawodniczek polskiego zespołu. Pierwszą piłkę setową dla gospodyń zagrywała Terrell. Jej serwis wrócił nad siatkę i został zaatakowany przez środkową Beziers. Tą akcją zakończyła się przygoda Legionovii w europejskim debiucie.

Trzeci set nie miał już znaczenia dla końcowej rywalizacji i trener Alessandro Chiappini wypuścił na parkiet rezerwowe zawodniczki, aby również mogły zaliczyć dłuższy pobyt na boisku w europejskich pucharach. Zawodniczki, które zazwyczaj więcej czasu spędzają w kwadracie dla rezerwowych, poczynały sobie całkiem nieźle, trzymając wynik (13:13). W dalszej fazie seta również nie dały sobie narzucić warunków gry i były wciąż o jeden punkt przed rywalkami (19:18)

Francuzki postanowiły jednak, że nie zamierzają pozostawać w hali dłużej niż to potrzebne i podkręciły tempo w końcówce (21:19). Jeszcze na chwilę poderwały się legionowianki i doprowadziły do końcówki na przewagi, ale ostatecznie Angels doprowadziły ten mecz do końca w trzech setach.

Beziers Angels – DPD Legionowia Legionowo 3:0
(25:18, 25:23, 25:23)

Beziers: August (4), Soto (5), Segovia (9), Nizetich (15), Terrell (13), Brown (6), Rochelle (libero) oraz Farriol (3), Spanou (6)
Legionovia: Tokarska (2), Oliveira-Souza (6), Rivero (3), Różański (9), Stafford (11), Grabka (1), Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba (5), Zdovc Sporer (2), Dąbrowska (1), Matejko (3), Majkowska, Kulig (libero)