Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Belgii dla siatkarzy Knack i siatkarek Asterix

Puchar Belgii dla siatkarzy Knack i siatkarek Asterix

fot. cev.eu

W miniony weekend w Antwerpii rozegrano mecze finałowe w Pucharze Belgii. W rywalizacji mężczyzn Knack Roselare pokonał Greenyard Maaseik, zaś u kobiet Asterix Avo Beveren wykazał wyższość nad VC Oudegen.

W miniony weekend nie tylko w Polsce walczono o krajowy puchar. O to trofeum rywalizowano również w Belgii. Antwerpia była areną zmagań zarówno siatkarek, jak i siatkarzy, ale oba mecze finałowe odbyły się bez udziału publiczności ze względu na pandemię koronawirusa.W męskim finale Knack Roselare zmierzył się z odwiecznym rywalem Greenyard Maaseik. W pierwszych dwóch setach drużyna z Roselare szybko obejmowała pięciopunktowe prowadzenie, lepiej radząc sobie z presją wynikającą ze stawki spotkania. Jednak z biegiem czasu Greenyard odrabiał straty, w premierowej odsłonie doprowadzając do stanu 17:18, a w drugiej – do remisu po 23. Ostatecznie jednak przegrywał w końcówkach.

Drużyna z Maaseik przebudziła się w trzecim secie, a duża w tym zasługa Jelte Maana, który w całym meczu zgromadził na koncie 15 punktów. Nie poszła za ciosem w czwartej partii, w której Knack przypieczętował wywalczenie trofeum. Do sukcesu ekipę z Roselare poprowadził młody Mathijs Desmet, który wywalczył 14 oczek. Jest to już szósty triumf tej drużyny w Pucharze Belgii z rzędu.

Knack Roselare – Greenyard Maaseik 3:1
(25:21, 25:23, 21:25, 25:19)

Mniej walki było w finale siatkarek, w którym Asterix Avo Beveren mierzył się z VC Oudegen. Faworytki pewnie wygrały 3:0, a walka głównie toczyła się w premierowej odsłonie, którą rozstrzygnęły na swoją korzyść dopiero po walce na przewagi. W dwóch kolejnych dyktowały już warunki gry. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grała Manon Stragier, która zgromadziła na koncie 16 punktów. Wspierały ją Marlies Janssens oraz Silke Van Avermaet, które dołożyły odpowiednio 13 oraz 12 oczek. Jest to już szesnasty Puchar Belgii wywalczony w historii Asterix Avo, choć w ostatnich dwóch latach klub z Beveren musiał obejść się jego smakiem.

Asterix Avo Beveren – VC Oudegen 3:0
(27:25, 25:12, 25:20)

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved