Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Austrii rozstrzygnięty

Puchar Austrii rozstrzygnięty

W Austrii zakończyły się rozgrywki o krajowy puchar. W rywalizacji mężczyzn po czterosetowym pojedynku w finale triumfował SK Zadruga Aich/Dob, zaś w rywalizacji pań również 3:1 wygrał ASKÖ Steelvolleys Linz-Steg. Oba spotkania rozegrane zostały bez udziału kibiców.

Po raz pierwszy w historii siatkarze SK Zadruga Aich/Dob sięgnęli po Puchar Austrii. W niedzielnym finale pokonali VCA Amstetten Nö. Mecz był niezwykle ciekawy. Pierwszego seta to VCA wygrało po walce na przewagi 27:25. W drugim secie również trwała zacięta walka, jednak to SK Zadruga przełamała rywali i triumfowała 26:24. W dwóch kolejnych odsłonach gospodarze poprawili skuteczność w ataku, lepiej ustawiali blok i przejęli inicjatywę, wygrywając do 18 i 19. Rywalom nie można było odmówić walki, ale błędy własne nie pozwoliły im doprowadzić do tie-breaka. Najwięcej punktów dla triumfatorów zdobyli Victor Miranda de Alcantara (19) i Arvydas Miseikis (16). – Zaczęliśmy nerwowo i narzuciliśmy sobie zbyt dużą presję – przyznał po meczu Lukas Kühl.

W kobiecej rywalizacji ASKÖ Steelvolleys Linz-Steg mierzył się z obrończyniami tytułu UVC Holding Graz. Mecz był ciekawy, nie brakowało w nim efektownych obron. Po wyraźnie wygranym pierwszym secie  (25:17) siatkarki ASKÖ Steelvolleys Linz-Steg nie zdołały pójść za ciosem i przegrały drugą odsłonę do 18. W trzeciej partii sytuacja ponownie się odwróciła, a zeszłoroczne zdobywczynie Pucharu Austrii zdobyły w nim zaledwie 13 punktów. Taka sytuacja podrażniła UVC Holding Graz. Zespół ten z wysokiego c wszedł w czwartą odsłonę, prowadził już 16:11, jednak nie zdołał utrzymać tej przewagi. Rywalki w końcówce doprowadziły do wyrównania (22:22), a następnie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dla zwyciężczyń najwięcej punktów (po 15) zdobyły Milena Spasojević (MVP) oraz Nikolina Maros. W szeregach UVC Holding najczęściej punktowała Ursula Ehrhart (21). – To niewiarygodne uczucie. Każdy tytuł niesie ze sobą inne uczucia, nie myślisz o tym, co osiągnęłaś w zeszłym roku. Teraz mamy puchar i mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć tytuł również w lidze – powiedziała Maros. Dla ASKÖ Steelvolleys Linz-Steg był to trzeci w historii Puchar Austrii.

źródło: cev.eu, opr. własne