Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Przyjmująca przeniosła się z Piły do Świecia

fot. Michał Szymański

O nowej zawodniczce poinformował Joker świecie. Została nią 26-letnia przyjmująca Angelika Wystel. Miniony sezon spędziła w PTPS-ie Piła, w którym zadebiutowała w TAURON Lidze. Jest to już dziesiąta nowa zawodniczka zakontraktowana przez Jokera w międzysezonowej przerwie.  

Angelika Wystel (z domu Szostok), urodziła się w 1995 roku w Skoczowie. Siatkarka przy 183 cm wzrostu osiąga zasięg z wyskoku do ataku na poziomie trzech metrów. Wystel zaczynała karierę w Victorii MOSiR Cieszyn. W kolejnych sezonach występowała w takich klubach, jak: Silesia Volley MOSiR Mysłowice, PMKS Sokołów S.A Nike Węgrów, WTS Solna Wieliczka oraz KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Większość kariery spędziła więc na parkietach I ligi. W TAURON Lidze zadebiutowała w poprzednim sezonie w zespole ENEA PTPS Piła.Pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, mimo spadku z niej drużyny z Piły, Angelika Wystel może uznać za całkiem udany. Przyjmująca zdobyła równe sto punktów dla swojego zespołu, z czego aż 20 w meczu przeciwko DPD IŁCapital Legionovii Legionowo. Analizując statystyki, na uwagę zasługuje również duża liczba wykonanych ataków (248) przy skuteczności ataków perfekcyjnych na poziomie 33,8%.

Warto dodać, że Angelika Wystel to trzecia zawodniczka, która w ostatnim czasie zdecydowała się na przenosiny do Świecia z Piły. Wcześniej podobny kierunek obrała Natalia Skrzypkowska (dołączając do drużyny w trakcie poprzedniego sezonu) oraz Judyta Gawlak, pozyskana po zakończonym sezonie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę