Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Przyjmująca przechodzi z wicemistrza Polski do PAOK-u

Reprezentantka Francji Juliette Fidon-Lebleu zasili szeregi greckiego PAOK-u Saloniki. Już wcześniej było wiadomo, że przyjmująca opuści Developres SkyRes Rzeszów, ale dopiero teraz grecki klub potwierdził podpisanie kontraktu z zawodniczką. Fidon-Lebleu odchodzi z naszej ligi po dwóch sezonach spędzonych na polskich parkietach. 

Francuzka trafiła do Polski z rodzimej ligi, z zespołu Beziers Angels. W sezonie 2019/20 reprezentowała barwy Legionovii, aby później przenieść się do Rzeszowa, z którym zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski.PAOK zdecydował się na zatrudnienie Fidon-Lebleu po tym, jak nie udało im się podpisać kontraktu z Lee Jae-Yeong – jedną z kontrowersyjnych bliźniaczek, które zostały zawieszone przez rodzimą federację. Co ciekawe druga z sióstr, która jest rozgrywającą, zagra w PAOK-u, choć tak naprawdę cała sytuacja może jeszcze się mocno skomplikować, bowiem federacja koreańska już zapowiedziała, że nie zatwierdzi międzynarodowych transferów bliźniaczek.

W sytuacji kiedy PAOK nie dał rady ściągnąć koreańskiej przyjmującej, która dysponuje przede wszystkim świetnym atakiem, zdecydował się na bezpieczny wariant bardziej defensywnej Fidon-Lebleu.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w Tauron Lidze

źródło: fosonline.gr, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę