Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Przed MŚ: Serbki sparowały z Holenderkami

Przed MŚ: Serbki sparowały z Holenderkami

W ramach przygotowań do mistrzostw świata w Belgradzie reprezentacji Serbii i Holandii rozegrały dwa mecze kontrolne. W pierwszym górą były gospodynie, a drugi wygrały pomarańczowe. Obaj szkoleniowcy testowali różne ustawienia w swoich zespołach.

Żeńskie reprezentacje przygotowują się do rozpoczynających się niebawem w Polsce i Holandii mistrzostw świata. Jednym z etapów są mecze kontrolne. Dwa w miniony weekend rozegrały w Belgradzie Serbki oraz Holenderki.

W pierwszym meczu gospodynie pokonały rywalki 3:1. O ile dwa pierwsze sety były zacięte, o tyle w dwóch kolejnych mistrzynie świata dyktowały warunki gry. Ich liderką była Tijana Bosković, która zapisała na swoim koncie 27 punktów. Po drugiej stronie siatki wyróżniła się Celeste Plak, która wywalczyła 14 oczek. Po zakończeniu pierwszego spotkania oba zespoły rozegrały jeszcze tie-breaka, w którym pomarańczowe triumfowały 15:9.

W drugim meczu obaj trenerzy postanowili dokonać zmian. W serbskim zespole nie zagrała chociażby Bosković. Wykorzystały to Holenderki, które tym razem wygrały 3:1. Tylko w drugim secie oddały inicjatywę rywalkom. Ponownie ich liderką była Plak, która tym razem wywalczyła 15 oczek dla swojego zespołu.

Po meczach Holenderki wróciły do siebie, zaś Serbki w Belgradzie będą trenowały do 10 września. Wówczas udadzą się do Neapolu, gdzie w dniach 12 – 15 września wezmą udział w towarzyskim turnieju z udziałem Włoszek, Turczynek oraz Polek.

Serbia – Holandia 3:1
(25:23, 22:25, 25:14, 25:16)

Serbia – Holandia 1:3
(21:25, 25:19, 20:25, 23:25)

źródło: inf. własna, volleyball.nl