Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > „Projekt odmłodzenie” – zapowiedź sezonu Serie A1 siatkarzy – cz. 2/4

„Projekt odmłodzenie” – zapowiedź sezonu Serie A1 siatkarzy – cz. 2/4

fot. Gas Sales Piacenza

Już za kilka dni początek nowego sezonu włoskiej Serie A. Jak wyglądają składy drużyn, jakie są oczekiwania klubów, co i gdzie się zmieniło? Przed wami druga (z czterech) część naszej zapowiedzi sezonu w jednej z najsilniejszych lig świata. W tym odcinku sporo o Modena Volley, Gas Sales Piacenza oraz Allianz Mediolan. Kolejny odcinek już we wtorek.

 Zobacz również:
„Projekt odmłodzenie” – zapowiedź sezonu Serie A1 siatkarzy – cz. 1/4

 

Modena Volley

Rozgrywający: Bruno Rezende, Nicola Salsi
Atakujący: Adis Lagumdzija, Lorenzo Sala
Przyjmujący: Earvin Ngapeth, Lorenzo Pope, Tommaso Rinaldi
Środkowy: Dragan Stankovic, Tobias Krick, Giovanni Sanguinetti, Elia Bossi
Libero: Salvatore Rossini, Riccardo Gollini
Trener: Andrea Giani

Prognozowany wyjściowy skład:
Rezende, Lagumdzija, Ngapeth, Pope, Stankovic, Sanguinetti, Rossini

Tak jak Trentino zanotowało sezon powyżej oczekiwań, stawiając na młodych, rodzimych graczy – tak Modena jest odzwierciedleniem, że „piękni, 30-letni” niekoniecznie gwarantują poziom sportowy, jaki gwarantowali 3-4 lata temu. Gdy w poprzednim roku Modena podpisywała Bruno Rezende, Nimira Abdelaziza, Yoandy’ego Leala i Earvina Ngapetha – wydawało się, że w regionie Emilia-Romagna powstaje potęga na miarę największych sukcesów tego najbardziej utytułowanego włoskiego klubu. Rzeczywistość okazała się brutalna – ze średnią wieku wyjściowej „siódemki” powyżej 33 lat, Modena przegrała w Pucharze Włoch z Vero Volley Monza, w Pucharze CEV – z Tours, a dramat zwieńczyło zachowanie Leala, który po pierwszym meczu za próbę kopnięcia Dragana Travicy został zdyskwalifikowany na dwa mecze, a do tego w decydującym, piątym meczu półfinałów nie wystąpił z powodu kontuzji kolana, co było najgorszym z możliwych zwieńczeniem kiepskiego sezonu Modeny.

Nie ominęły Modeny także problemy na poziomie właścicielskim. Parotygodniowe zamieszanie wokół sprzedaży konsorcjum, zarządzającego Modeną, włoskiemu statystykowi Giuseppe Vinciemu – spaliło na panewce, co mocno zablokowało potencjalne ruchy Modeny na rynku transferowym. Dopiero w czerwcu sfinalizowano transakcję, na mocy której Catię Pedrini na stanowisku prezydent klubu zastąpiła wywodząca się z bardzo znanej we włoskim siatkarskim środowisku rodziny, Giulia Gabana.

Trochę z przymusu, gdyż Modena późno zaczęła kompletować kadrę, ruchy klubu bardzo przypominają te, które wykonała przed rokiem drużyna z Trydentu – Nimir Abdelaziz po raz kolejny został wykupiony, przechodząc do Halkbanku Ankara. Leal, posiadający według niepotwierdzonych informacji po Leonie najwyższy kontrakt we Włoszech, w nieprzyjemnej atmosferze rozstał się z klubem i powędrował do Piacenzy, gdzie ponownie zagra z rodakiem Simonem. W drugą stronę przeszedł Turek Adis Lagumdzija, po rewelacyjnym turnieju mistrzostw świata. Na przyjęciu, Leala zastąpić ma duet Lorenzo Pope z Australii oraz jego rówieśnik, 21-letni Tommaso Rinaldi, najlepszy gracz Mistrzostw Świata kadetów z 2019 roku. Środek siatki, po odejściu Daniele Mazzone, wzmocnić ma Tobias Krick, którego trener Andrea Giani zna z wprowadzania go do pierwszej reprezentacji Niemiec. Ostatni znak zapytania modeńskiej kadry to pozycja czwartego przyjmującego – przez wiele tygodni z Modeną łączone było inne odkrycie Ligi Narodów, Chińczyk Zhang, jednak ostatni komunikat pracowników klubu mówi, że ze względu na kwestie proceduralne, sprawa w dalszym ciągu jest w toku i jeżeli nie uda się jej pozytywnie zakończyć, Modena poszuka na rynku kogoś innego. Problemem dla Modeny będą limity dla obcokrajowców – żeby móc skorzystać z Kricka, który z dobrej strony pokazał się na ostatnich mistrzostwach, w wyjściowym składzie grać będzie musiał prawdopodobnie młody Rinaldi, wydaje się jednak, że większe szanse ma na to Australijczyk Pope – odkrycie ostatniego sezonu Ligi Narodów.

Popularna fraza mówi, że czasami trzeba zrobić jeden krok wstecz, by potem móc zrobić dwa kroki do przodu – i być może będzie miała zastosowanie w przypadku Modeny. Znaczne odmłodzenie składu dzięki pozyskaniu Lagumdziji, Kricka, Pope’a i powracającego z wypożyczenia Rinaldiego, uzupełnione weteranami jak Bruno, Ngapeth, Rossini czy Dragan Stankovic – w dalszym ciągu może dać bardzo groźną drużynę. O ile jednak rok temu Modena przystępowała do ligi jako jeden z trzech faworytów, to teraz wydaje się, że miejsce w czwórce ligowych rozgrywek brałaby w ciemno.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę