Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Pro Beach Tour: Dramatyczna końcówka i pożegnanie Polaków z turniejem

Pro Beach Tour: Dramatyczna końcówka i pożegnanie Polaków z turniejem

Bartosz Łosiak i Michał Bryl zakończyli swój udział w turnieju Beach Pro Tour w brazylijskiej Itapemie. Reprezentanci Polski nie awansowali do ćwiećrfinału, po tym jak przegrali z czeską dwójką Perusic/Schweiner, mimo że mieli wiele okazji, by zakończyć mecz wygraną.

Od pierwszych akcji biało-czerwoni budowali przewagę. Świetnie spisywał się głównie Bartosz Łosiak, który nie tylko punktował atakiem, ale też wielokrotnie zagrywką. Przewaga wypracowana na początku (7:3) tylko rosła w późniejszym czasie. Michał Bryl dołożył skuteczny blok, a w dodatku rywale nie grali bardzo skutecznie popełniając błędy. Różnica wynosiła nawet 10 punktów i partia premierowa zakończyła się szybkim i pewnym zwycięstwem polskiej pary.

Sytuacja zmieniła się w kolejnej odsłonie. Biało-czerwoni atakowali dużo częściej, jednak mniej skutecznie. Natomiast Czesi poprawili atak, zwłaszcza Ondrej Perusic. Przeciwnicy uciekali z wynikiem (9:6), biało-czerwoni starali się odrabiać straty, ale cały czas byli z tyłu i nie zdołali odwrócić losów seta.

Po dość wyrównanej pierwszej części tie-breaka, w której to jedna para to druga była na prowadzeniu, rozpoczęła się zacięta walka o wygraną. W ważnym momencie delikatnie przewodzili reprezentanci Polski (12:11) i to oni po pewnym czasie co trochę stawali przed szansą na zakończenie tego starcia. Czesi nie poddawali się, bronili kolejne piłki meczowe Łosiaka i Bryla i po długiej walce zdołali odwrócić losy seta. Jeszcze na koniec był remis 20:20, ale kolejne chwile należały już do pary z Czech, która awansowała do ćwierćfinału.

Łosiak/Bryl (POL) – Perusic/Schweiner (CZE) 1:2
(21:12, 17:21, 21:23)