Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Prezes Ciejka skomentował sytuację Legionovii

Prezes Ciejka skomentował sytuację Legionovii

fot. Legionovia Legionowo

Z rozgrywek TAURON Ligi z powodu ogromnych kłopotów finansowych musiała wycofać się Legionovia Legionowo. To stawia klub, byłe i obecne zawodniczki, a także ligę w mocno kryzysowej sytuacji. – Ze wszystkimi podpisaliśmy porozumienia ich spłaty, mając w zanadrzu dwie ważne rzeczy – długoterminowy kontrakt ze sponsorem, który w poprzednim sezonie wywiązał się w 100% z umowy. Niestety, w obecnym sezonie nie otrzymaliśmy od naszego sponsora tytularnego ani jednej złotówki – komentował sytuację Legionovii prezes klubu, Konrad Ciejka.

Od początku sezonu Legionovia Legionowo zmaga się z problemami. Te mają swoją długą historię. Ostatecznie klub podjął decyzję o wycofaniu się z rozgrywek TAURON Ligi, a niewiadomo czy zawodniczki i inni członkowie zespołu otrzymają zaległe wynagrodzenia. – Miasto Legionowo cały czas wspiera siatkówkę w tym mieście i chce nas nadal wspierać w tych działaniach. To nie jest tak, że dziewczyny nie dostawały w ogóle środków na życie. Miały podpisane umowy stypendialne z miastem na część wynagrodzenia – kilka tysięcy złotych miesięcznie, za które można było żyć i funkcjonować. Rozumiem, że w kontraktach były inne kwoty – tłumaczył w rozmowie z Polsatem Sport prezes Legionovii, Konrad Ciejka.Zdradził on również, że kłopoty nie zaczęły się teraz. – Ja dołączyłem do istniejące projektu po kilku latach w akademii młodzieżowej i już wtedy zastałem klub z problemami i cały czas próbowaliśmy wybrnąć z tych kłopotów finansowych. Iza Lemańczyk, Ala Grabka czy Maja Tokarska były z nami przez trzy lata. Poprzednie dwa sezony rozliczyliśmy się w 100%. Nasze zaległości nie są z sezonu 2020, one są z tego ostatniego sezonu – podkreślił Ciejka, nawiązując do głosów dochodzących od byłych zawodniczek.

Kryzysu w klubie nie udało się zażegnać, z umowy nie wywiązał się sponsor tytularny i Legionovia nie ma środków nawet na bieżące funkcjonowanie. – Mieliśmy je rozliczyć na początku tych rozgrywek. Ze wszystkimi podpisaliśmy porozumienia ich spłaty, mając w zanadrzu dwie ważne rzeczy – długoterminowy kontrakt ze sponsorem, który w poprzednim sezonie wywiązał się w 100% z umowy. Niestety, w obecnym sezonie nie otrzymaliśmy od naszego sponsora tytularnego ani jednej złotówki – mówił Konrad Ciejka i dodał: – Ciężko mi mówić o konkretnych przyczynach. Powiedział, że nie ma pieniędzy i nam nie da. Podpisaliśmy porozumienie o rozwiązaniu tego kontraktu. Zostaliśmy postawieni pod ścianą, powiedziano nam, że albo podpisujemy takie porozumienie, albo nie podpisujemy, spotykamy się w sądzie i nie dostajemy ani złotówki. W porozumieniu jakieś pieniądze są zapisane i oczekuję, że sponsor się z tego wywiąże, żebyśmy mogli część zobowiązań spłacić – zapowiedział prezes klubu z Legionowa.

Cała rozmowa w Polsacie Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę