Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Mielczanki lepsze od uczennic SMS-u Szczyrk

PP: Mielczanki lepsze od uczennic SMS-u Szczyrk

fot. SPS Stal Mielec

W środę w SMS-ie odbyło się spotkanie rozgrywane w ramach rozgrywek Pucharu Polski siatkarek. Pucharowe starcie ekip ze Szczyrku i Mielca przez ponad dwie godziny trzymało w napięciu, a o awansie przesądził ostatecznie tie-break.

Do pucharowego meczu zespół ze szkoły w Szczyrku przystąpił w składzie mocno przetasowanym, także z młodszymi zawodniczkami, w tym Polą Janicką w roli pierwszej rozgrywającej. I choć premierowy set po myśli gospodyń się nie ułożył, bo mimo dobrego poziomu przyjęcia brakowało im skuteczności w ataku, to od partii drugiej nastąpił zwrot akcji. Efektem były zwycięstwa w setach 25:21 i 25:18, wówczas też zanosiło się na niespodziankę w Szczyrku.Kluczowym dla awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski okazał się set czwarty. Od samego początku był wyrównany, ale to siatkarki SMS PZPS osiągnęły wreszcie przewagę, odskakując m.in. na 21:17 i istotnie przybliżając się do wartościowego sukcesu. – Rywalki zaczęły bardzo dobrze bronić. My nie wykorzystywaliśmy swoich szans, w tym piłek meczowych – zaznacza Miłosz Majka, drugi trener szkolnej drużyny, która w tej odsłonie musiała uznać wyższość Stali w stosunku 29:31.

Końcowy fragment wspomnianej odsłony miał wpływ na to, co wydarzyło się w tie-breaku. – Zespół z Mielca „nakręcił się”, grał odważnie i widać było większe doświadczenie po jego stronie – kontynuuje szkoleniowiec. Partia zakończyła się zwycięstwem Stali 15:8 i jej ciężko zdobytą promocją do kolejnej rundy w rozgrywkach pucharowych.

SMS PZPS Szczyrk – Stal Mielec 2:3
(18:25, 25:21, 25:18, 29:31, 8:15)

Zobacz również:
Wyniki rundy wstępnej Pucharu Polski kobiet

źródło: smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved