Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Projekt awansował, chociaż z lekkimi problemami

PP M: Projekt awansował, chociaż z lekkimi problemami

fot. PRESSFOCUS - plusliga.pl

Projekt Warszawa pokonał u siebie LUK Politechnikę Lublin w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku w dwóch pierwszych setach, jednak w trzecim lublinianie zaczęli grać znacznie lepiej, dzięki czemu przedłużyli losy spotkania. Nie byli jednak w stanie doprowadzić do tie-breaka i warszawianie ostatecznie wygrali 3:1. W kolejnej rundzie zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.

Początek meczu był wyrównany, jednak as serwisowy Jana Fornala, a następnie kontra w wykonaniu Dusana Petkovicia pozwoliły Projektowi odskoczyć (6:3). Gdy atak ze środka skończył Jan Nowakowski, lublinianie złapali z rywalami kontakt (9:10), ale gospodarze szybko powrócili do trzypunktowej przewagi za sprawą zagrywki Fornala (14:11). Dystans powiększyły autowe uderzenie Mateusza Jóźwika oraz czujne zagranie Petkovicia na siatce (17:12). Przyjezdni nie byli już w stanie odrobić tak znaczących strat – as serwisowy Mateusza Janikowskiego dał warszawianom piłkę setową, a ostatni punkt padł po zepsutej zagrywce Szymona Romacia (25:18).W drugiej partii siatkarze ze stolicy szybko odskoczyli przy zagrywce Petkovicia (6:2). Trener Dariusz Daszkiewicz poprosił o czas, jednak nie pomogło to jego podopiecznym, którzy popełniali coraz więcej błędów (4:11). Lublinianie nie byli w stanie przebić się przez blok rywali, nie pomagały im zmiany ani kolejna przerwa na żądanie trenera Daszkiewicza (6:16). Sytuacja nie zmieniła się już do końca seta, którego warszawianie pewnie wygrali 25:13 po kontrze wykorzystanej przez Fornala oraz asie serwisowym Angela Trinidada (25:13).

Wysoka porażka z drugiego seta nie zniechęciła lublinian, którzy mocno otworzyli trzecią odsłonę i po asie serwisowym Grzegorza Pająka prowadzili 3:0. Gdy dwukrotnie zatrzymany został Petković dystans wzrósł do pięciu punktów (3:8). Gospodarze nie zamierzali jednak łatwo się poddać, stopniowo odrabiali straty i po bloku duetu Andrzej Wrona – Jan Fornal oraz asie serwisowym Piotra Nowakowskiego mieli z rywalami kontakt punktowy (11:12), natomiast kontra Petkovicia wyrównała wynik (12:12). Akcja Jakuba Wachnika ponownie pozwoliła LUK Politechnice odskoczyć (15:13), ale zbicia Igora Grobelnego chwilę później spowodowały, że inicjatywa była po stronie Projektu (17:16). W końcówce dość szczęśliwy blok na Petkoviciu po raz kolejny dał przewagę przyjezdnym (20:18), jednak znów jej nie utrzymali i po autowym uderzeniu Bartosza Filipiaka było po 20. Zacięta walka toczyła się do samego końca seta, w którym ostatecznie minimalnie lepsi okazali się lublinianie dzięki asowi serwisowemu Wachnika oraz błędzie warszawian (27:25).

Podrażnieni przegraną trzecią partią gospodarze dobrze weszli w czwartego seta i po bloku Petkovicia na Filipiaku objęli prowadzenie 3:1. Utrzymywali je przez kilka następnych akcji, jednak gdy Konrad Stajer zatrzymał Wronę było już po 6, natomiast błąd po stronie Projektu dał minimalną przewagę LUK Politechnice (11:9). Efektowny blok Wachnika na Petkoviciu powiększył dystans i trener Andrea Anastasi był zmuszony poprosić o czas (10:13). Wybiło to lublinian lekko z rytmu, dzięki czemu warszawianie złapali z nimi kontakt punktowy (12:13), a po asie serwisowym Petkovicia był już remis (14:14). Pomyłki przyjezdnych spowodowały, że w kolejnych akcjach prowadzenie objęli gospodarze (16:14). W końcówce Piotr Nowakowski zatrzymał Filipiaka, dzięki czemu przewaga jego zespołu wzrosła (20:17). Projekt nie wypuścił już zwycięstwa z rąk i ostatecznie triumfował 25:21 po atakach Fornala oraz Grobelnego.

Projekt Warszawa – LUK Politechnika Lublin 3:1
(25:18, 25:13, 25:27, 25:21)

Składy zespołów:
Projekt: Trinidad (3), Wrona (5), Nowakowski (7), Petković (21), Grobelny (16), Fornal (17), Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Superlak, Janikowski (1)
LUK: Nowakowski (12), Romać (3), Sobala (3), Jóźwik (6), Pająk (3), Włodarczyk (4), Watten (libero) oraz Wachnik (11), Filipiak (10), Gniecki, Gregorowicz (libero)

Zobacz również:
Wyniki Pucharu Polski mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę