Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Niespodzianka w Świdniku, pierwszoligowiec pokonał Ślepsk

PP M: Niespodzianka w Świdniku, pierwszoligowiec pokonał Ślepsk

Polski Cukier Avia Świdnik pokonała Ślepsk Malow Suwałki. Pierwszoligowiec we własnej hali prowadził już 2:0, ale podopieczni trenera Andrzeja Kowala przedłużyli spotkanie. Przyjezdnym nie udało się jednak doprowadzić do tie-breaka i po czterosetowym pojedynku świdniczanie jako pierwszy zespół I ligi awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Niestety pod koniec pierwszego seta kontuzji doznał Bartłomiej Żywno.

Po atakach Pawła Halaby Ślepsk prowadził 5:2 na początku spotkania. Sytuacja szybko odmieniła się przy zagrywkach Rafała Obermelera (6:5). Za sprawą skutecznych zagrań gospodarze odskoczyli na 10:8. Obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek w polu zagrywki (14:14). W szeregach gospodarzy skutecznie punktował Kamil Kosiba. Gdy błąd popełnił Adrian Buchowski, o czas poprosił trener Kowal (18:16). Po kolejnym skutecznym ataku Bartłomieja Żywno było już 20:17 dla Avii. W końcówce asa dołożył jeszcze Kamil Durski i drugi raz interweniował szkoleniowiec gości (23:19). Po błędzie Smolińskiego gospodarze mieli serię piłek setowych (24:19). Niestety podczas jednej z akcji kontuzji doznał Żywno, który został zmieniony przez Szymona Seligę, a o czas poprosił trener Chwastyniak (24:21). Po przerwie Cezary Sapiński zepsuł zagrywkę, kończąc seta.

W drugiej odsłonie gospodarze kontynuowali skuteczną grę i po asie Kosiby prowadzili 8:4. Szybko o czas poprosił trener Kowal. Avia raz za razem kończyła swoje ataki. Po zagraniu Szymona Seligi było już 11:6. Atak Ślepska opierał się na Bartłomieju Bołądziu (13:9). Kolejne akcje toczyły się po myśli siatkarzy ze Świdnika. Udany atak Kosiby dał Avii osiemnasty punkt i drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec gości (18:12). Goście nie mieli zamiaru odpuszczać, gospodarze w końcówce popełniali kolejne błędy w polu zagrywki (20:16). Po dwóch skutecznych akcjach Ślepska o czas poprosił trener Chwastyniak (23:21). W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Jakub Urbanowicz. Goście obronili dwie piłki setowe, jednak ostatnie słowo należało do Konrada Machowicza.

Chociaż początek trzeciego seta ponownie należał do gospodarzy, wynik szybko się wyrównał (5:5). Kolejne akcje to zacięta walka i wymiana skutecznych ataków po obu stronach. Dopiero gdy po kontrataku Buchowskiego Ślepsk odskoczył na 13:11, o czas poprosił trener Chwastyniak. Gospodarze zaczęli posyłać piłki w aut, dystans powiększał się, dlatego drugi raz interweniował szkoleniowiec Avii (11:15). Po tej przerwie skutecznie zaatakował Kosiba. W dalszej fazie seta wciąż pewniej punktowali goście, raz za razem zagrania na punkty zamieniał Bołądź. Chociaż świdniczanie starali się walczyć, to ich rywale kontrolowali przebieg gry. As Łukasza Makowskiego dał kolejne piłki setowe Ślepskowi. Chociaż za sprawą ataków Seligi Avia przedłużyła jeszcze grę, to po przerwie dla trenera Kowala akcję skończył Bołądź.

Otwarcie czwartej partii należało do Ślepska, goście raz za razem kończyli swoje ataki (3:6). Avia szybko odrobiła straty a gdy asa dołożył Łukasz Walawender, o czas poprosił trener Kowal (10:9). Pod siatką nie brakowało emocji. Głównymi punktującymi byli Bołądź i Kosiba (12:12). Problemy z odbiorem zagrywek Jakuba Urbanowicza skłoniły Andrzeja Kowala do wykorzystania kolejnej przerwy (15:12). Przyjezdni nie wyprowadzali już tak skutecznych ataków, co pozwalało ich rywalom utrzymywać przewagę (18:15). Dobra postawa na siatce Piotra Łukasika sprawiła, że Ślepsk złapał kontakt punktowy. Przy stanie 18:17 o czas poprosił szkoleniowiec Avii. Dwa błędy gospodarzy doprowadziły do remisu (20:20). W końcówce skuteczne akcje przeplatane były z błędami (23:21). Po asie Urbanowicza gospodarze mieli piłki meczowe a wykorzystali drugą z nich.

MVP: Kamil Kosiba

Polski Cukier Avia Świdnik – Ślepsk Malow Suwałki 3:1
(25:21, 25:23, 21:25, 25:22)

Avia: Durski (2), Kosiba (23), Siwicki (2), Obermeler (4), Urbanowicz (15), Żywno (4), Kuś (libero) oraz Guz (libero), Machowicz (5), Walawender (3), Toma (3), Kalinowski i Seliga (10)
Ślepsk: Bołądź (21), Takvam (6), Buchowski (11), Halaba (9), Smoliński (2), Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Łukasik (8), Makowski (1), Klinkenberg (1), Rudzewicz (4), Sapiński