Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Joker Powiat Pilski i WKS Wieluń z awansem

PP M: Joker Powiat Pilski i WKS Wieluń z awansem

W środę odbyły się dwa spotkania IV rundy wstępnej Pucharu Polski mężczyzn. Awans do kolejnego etapu (1/16 finału) wywalczyły zespoły WKS-u Wieluń i Jokera Powiat Pilski. Tam czekać będą drużyny z TAURON 1. Ligi i PlusLigi.

Siatkarze Jokera Powiat Pilski podejmowali Konspol Słupca. Nie byli jednak zbyt gościnni, bowiem odnieśli zwycięstwo w trzech setach. Jedynie w pierwszej partii pojawiły się większe emocje. Miejscowi wygrali zaciętą rywalizację 25:23. W kolejnym secie świetnie wykorzystali atut własnego boiska i zdominowali rywali zagrywką, w efekcie wygrywając wysoko 25:12. W trzeciej partii ekipa Konspolu próbowała wrócić do gry i jeszcze przedłużyć losy meczu, jednak gospodarze wypracowali sobie bezpieczną przewagę i triumfowali do 20. MVP spotkania został wybrany Rafał Pawlak.

Dużo powodów do radości mieli siatkarze WKS-u Wieluń. Mecz IV rundy wstępnej Pucharu Polski rozgrywali bowiem na wyjeździe. Huragan Wołomin do tej pory w Pucharze Polski odprawił z kwitkiem Spartę Grodzisk Mazowiecki i KKS Kozienice, ale tym razem musiał oddać pola rywalowi, choć tanio skóry nie sprzedał. Trzy z czterech setów kończyły się po zaciętej walce w końcówkach. W czwartej partii przyjezdni zbudowali sobie kilkupunktową przewagę, która doprowadziła ich do wygranej 25:20 i w całym meczu 3:1. Dla WKS-u było to 10. zwycięstwo na 10 rozegranych w tym sezonie meczów. MVP spotkania został wybrany atakujący wielunian Tomasz Wencel.