Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Joker Piła bez szans w starciu z mistrzem Polski

PP M: Joker Piła bez szans w starciu z mistrzem Polski

Jastrzębski Węgiel potrzebował zaledwie trzech krótkich setów, by pokonać drugoligowego Jokera Piła w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Gospodarzy stać było jedynie na walkę w pierwszym secie i na początku drugiej partii, jednak ostatecznie nie zdołali przekroczyć granicy 18 punktów. Kolejnym rywalem mistrzów Polski będzie zwycięzca pary WKS Wieluń – Legia Warszawa.

Jastrzębianie rozpoczęli spotkanie w nieco zmienionym wyjściowym składzie, ale od razu zaczęli wywierać sporą presję na rywalach, dzięki czemu szybko objęli prowadzenie (3:1). Mistrzowie Polski nie spuszczali z tonu, byli skuteczni w ofensywie i stopniowo powiększali przewagę (12:6). Siatkarze Jokera próbowali walczyć, jednak stać ich było jedynie na na zbliżenie się do rywali na trzy “oczka” (9:12), bowiem później przy zagrywce Eemiego Tervaporttiego przyjezdni ponownie odskoczyli (20:13). Ich zwycięstwo w żadnym momencie nie było zagrożone – ostatecznie triumfowali 25:18.

Wynik premierowej odsłony nie zniechęcił gospodarzy, którzy w drugim secie od początku toczyli wyrównaną walkę z wyżej notowanymi rywalami (7:7). W drugiej części tej partii jastrzębianie wrzucili jednak szósty bieg i odskoczyli Jokerowi, najpierw na pięć punktów (15:10), a następnie na siedem (19:12). Siatkarzy z Piły nie było już stać na nic więcej w tej partii, końcówkę całkowicie zdominowali przyjezdni, wygrywając 25:15.

Trzecia odsłona meczu miała podobny przebieg do pierwszej. Jastrzębianie szybko objęli prowadzenie (5:2), które później stopniowo powiększali (10:4). Byli lepsi od rywali z Piły w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zawodników Jokera stać już było tylko na chwilową poprawę gry, gdy zbliżyli się do mistrzów Polski na cztery punkty (7:11), jednak w drugiej części seta boisko całkowicie zdominował zespół z Jastrzębia-Zdroju. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego spokojnie wygrali 25:11 i zgodnie z planem awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Joker Piła – Jastrzębski Węgiel 0:3
(18:25, 15:25, 11:25)

Joker: Pawlak, Nazarau, Kordysz, Wika, Draczyński, Bachmatiuk, Grot (libero) oraz Zapaśnik, Sikorski, Kurzawa (libero), Kujawa, Tykfer i Nowak
JW: Dryja, Hadrava, Tervaportti, Clevenot, Fornal, Macyra, Biniek (libero) oraz Wiśniewski i Szwed