Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Drugoligowcy urwali seta, ale w półfinale zagra Aluron

PP M: Drugoligowcy urwali seta, ale w półfinale zagra Aluron

Faworyt ostatniego ćwierćfinału Pucharu Polski wykonał swoje zadanie. Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała z CM SOLEUS KS Rudziniec 3:1. Drugoligowiec może jednak schodzić z boiska z podniesioną głową, bo oddał meczu bez walki i udało mu się nawet wygrać seta z plusligowcem.

pierwszy zgodnie z planem

Trzy pierwsze punkty zapisali na swoim koncie zawiercianie. Podopieczni Michała Winiarskiego dobrze grali blokiem i to za sprawą tego elementu budowali sobie przewagę. Dodatkowo kiedy Miguel Tavares posłał asa serwisowego było 10:4. Gracze z Rudzińca mieli spore problemy ze skończeniem swoich ataków, które były bronione. Po posłaniu kolejnej dobrej zagrywki, tym razem w wykonaniu Karola Butryna, oraz skończeniu kontry przez tego zawodnika różnica wzrosła do ośmiu ,,oczek”, a gdy blok dołożył Trevor Clevenot – nawet do dziewięciu. Końcówkę seta przyjezdni mogli grać spokojnie, gdyż ich prowadzenie nie było ani przez moment zagrożone. Tym bardziej, że gospodarze popełniali sporo błędów i nie dawali sobie możliwości zmniejszenia strat. Ostatecznie ich licznik zatrzymał się na 15 punktach.

sensacyjne wyrównanie

Pięć punktowych bloków po stronie siatkarzy Aluronu CMC Warty musiało robić wrażenie. Początek drugiej partii był dużo bardziej wyrównany, a goście po skończeniu krótkiej przez Mariusza Schamlewskiego prowadzili 4:2. Od tego momentu zaczęło się naprzemienne zdobywanie punktów i dopiero blok w wykonaniu Macieja Polańskiego doprowadził do wyrównania. Po asie serwisowym Jana Lesiuka objęli nawet prowadzenie, które powiększyli po pomyłce w ataku Bartosza Kwolka. Nie utrzymało się ono długo, gdyż w ekipie gości zaczął ponownie funkcjonować blok. Jednak w jednym ustawieniu gospodarze zapunktowali trzykrotnie pod rząd (17:14) i sytuacja na boisku była coraz ciekawsza. Zawiercianie szybko odrobili straty i po bloku Daniela Gąsiora zrobiło się po 19. Końcówka zapowiadała się emocjonująco, gdyż od tego momentu zaczęło się naprzemienne zdobywanie punktów. Po zagraniu Polańskiego pierwszego setbola mieli zawodnicy z Rudzińca. Od razu go wykorzystali i dość niespodziewanie po asie serwisowym Polańskiego losy rywalizacji wyrównały się.

ostatnie słowo należało do faworyta

Po atakach Trevora Clevenot było 2:0. Kiedy Bartosz Kwolek posłał asa serwisowego, a Mateusz Piotrowski nie trafił w boisko różnica wzrosła do czterech punktów. Przyjezdni szybko przypomnieli sobie jak się blokuje i po ,,czapie” w wykonaniu Mariusza Schamlewskiego było już 10:5. Przegrany poprzedni set wyraźnie podrażnił gości, którzy od początku narzucili swój styl gry. Gospodarze ponownie zaczęli się mylić, choć grali dobre zawody. Cały czas próbowali przeciwstawić się swoim przeciwnikom, ale nie było to już takie proste. Po asie serwisowym Bartosza Kwolka było 17:10, a przebieg tej partii zaczynał przypominać pierwszą. Ekipa dowodzona przez Winiarskiego wyraźnie wzmocniła swój serwis, z którym duże problemy mieli drugoligowcy. Kiedy dwukrotnie w tym elemencie zapunktował Clevenot losy tej partii należało uznać za rozstrzygnięte. Do końca nic się nie zmieniło, a trzecia odsłona meczu zakończyła się po zagrywce w aut Dominika Jakuszczonka.

Po autowym ataku Bartosza Kwolka gospodarze prowadzili 4:2. Szybko jednak Trevor Clevenot skuteczną kiwką doprowadził do wyrównania. Przy zagrywce Michała Szalachy zawodnicy z Rudzińca nie potrafili zrobić przejścia i w jednym ustawieniu stracili cztery punkty z rzędu. Zawiercianie lepiej spisywali się w polu serwisowym i bloku, dlatego stopniowo budowali sobie przewagę. Kolejny raz zdobywali punkty w serii, tym razem przy zagrywce Karola Butryna. Dużo dobrego działo się przy Mariuszu Schamlewskim, który był wyróżniającym się zawodnikiem w tej części meczu. Po tym jak zablokował Kamila Długosza, było już 15:8 i na tym Jurajscy Rycerze nie poprzestawali. W końcówce seta dystans ten wzrósł do dziesięciu ,,oczek” i taki utrzymał się do końca. Zakończył go Clevenot trafieniem z sytuacyjnej piłki. Tym samym to zawodnicy Aluronu CMC Warty awansowali do półfinału TAURON Pucharu Polski, w którym zmierzą się z graczami Projektu Warszawa.

MVP: Trevor Clevenot

CM SOLEUS KS Rudziniec – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3
(15:25, 26:24, 16:25,15:25)

KS Rudziniec: Jakuszczonek (7), Długosz (8), Lesiuk (8), Polański (6), Zrajkowski, Piotrowski (15), Waloch (libero) oraz Wikło, Łagodziński (libero), Płaneta (1), Król (1), Zubko, Nowak i Sarnecki ()
Warta: Kwolek (13), Zniszczoł (4), Tavares (3), Clevenot (19), Butryn (13), Szalacha (8), Perry (libero) oraz Schamlewski (10), Gąsior (2) i Kozłowski