Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Bez niespodzianki w Świdniku

PP M: Bez niespodzianki w Świdniku

fot. Klaudia Piwowarczyk

W kolejnej rundzie Pucharu Polski pierwszoligowcowi ze Świdnika nie udało się sprawić niespodzianki. Polski Cukier Avia Świdnik przegrała 0:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Niemal od początku do końca to zawiercianie dyktowali warunki i bez najmniejszych problemów awansowali do kolejnej rundy. Nagrodę MVP odebrał atakujący Mateusz Malinowski.

Z wysokiego c w mecz weszli zawiercianie, którzy po asie Maximiliano Cavanny prowadzili 4:0. Pierwszy punkt dla gospodarzy zdobył dopiero Rafał Obermeler. Siatkarze obu drużyn nie ustrzegli się pomyłek (4:5). Goście celnie zagrywali, różnica punktowa szybko ponownie się powiększyła (4:8). Po kontrataku Patryka Niemca o czas poprosił trener Chwastyniak (5:10). W kolejnych akcjach Mateusz Malinowski dołożył asa, a Facundo Conte skuteczny atak (5:12). Seria udanych zagrań zawierciańskiego atakującego skłoniła szkoleniowca Avii do poproszenia o drugą przerwę (7:15). Gospodarze kończyli pojedyncze ataki. Rywale punktowali seriami i po asie Urosa Kovacevicia było już 20:9 dla przyjezdnych. Do końca zawiercianie utrzymywali koncentrację. Chociaż po zagraniu Łukasza Kalinowskiego Avia obroniła pierwszą piłkę setową, w kolejnej akcji seta zamknął Kovacević.Na początku drugiego seta dobrze funkcjonował blok zawiercian, po zatrzymaniu ataku Seligi Warta prowadziła 4:1. Obie drużyny nie ustrzegły się pomyłek, szczególnie w polu zagrywki. Gdy piłkę na siatce wykorzystał Cavanna, o czas poprosił trener Chwastyniak (5:10). Gospodarze starali się walczyć, po serii przy zagrywkach Kamila Durskiego dystans stopniał. Atak Szymona Seligi pozwolił gospodarzom złapać kontakt punktowy (10:11). Dopiero blok Zniszczoła na Machowiczu przerwał passę rywali (10:12). Z czasem ponownie do głosu doszli goście, ataki Conte i Piotra Orczyka oraz błąd gospodarzy pozwoliły im odskoczyć na 17:13. Po czasie dla trenera Chwastyniaka udane zagranie dołożył Malinowski. W kolejnych akcjach Avia zaliczyła serię tym razem przy zagrywkach Mateusza Siwickiego. Goście mieli problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku, po bloku na Malinowskim o czas poprosił trener Warty (18:20). Dopiero po tej przerwie Siwicki zepsuł zagrywkę. Po zagraniu Conte przyjezdni mieli piłki setowe (21:24). Zepsuta zagrywka Obermelera dała ostatni punkt rywalom.

Chociaż po asie Piotra Orczyka zawiercianie prowadzili 4:2, po kontrataku Mateusza Rećko na tablicy wyników widniał już remis (4:4). Kolejne akcje były krótkie, drużyny wymieniały się skutecznymi atakami (8:8). Dopiero kontratak Zniszczoła i błąd Kosiby pozwoliły gościom odskoczyć na 12:9 i o czas poprosił trener Chwastyniak. Kolejne punkty padały po błędach (10:14). Chociaż po asie Rećko różnica punktowa ponownie zmalała (12:14), gospodarze nie zdołali pójść za ciosem. Kolejne ataki kończyli Conte i Malinowski. Gdy argentyński przyjmujący dołożył punktową zagrywkę, o czas poprosił trener Chwastyniak (13:18). Po przerwie skutecznie zaatakował Seliga. W końcówce ponownie w szeregach świdniczan zaczęły mnożyć się błędy (15:22). Atak Wiktora Rajsnera dał serię piłek meczowych siatkarzom z Zawiercia (17:24). W kolejnej akcji skutecznie zapunktował Kosiba, ale szybko mecz zakończył Conte.

MVP: Mateusz Malinowski

Polski Cukier Avia Świdnik – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3
(13:25, 22:25, 18:25)

Składy zespołów:
Avia: Durski, Kosiba (6), Obermeler (4), Rećko (10), Toma (1), Kalinowski (2), Guz (libero) oraz Kuś (libero), Machowicz (2), Walawender, Siwicki (2), Urbanowicz (2) i Seliga (7)
Warta: Zniszczoł (7), Malinowski (14), Conte (15), Niemiec (5), Cavanna (2), Kovacević (3), Żurek (libero) oraz Makoś (libero), Orczyk (7) i Rajsner (2)

Zobacz również:
Wyniki Pucharu Polski mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę