Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Łodzianki zgodnie z planem awansowały do kolejny rundy

PP K: Łodzianki zgodnie z planem awansowały do kolejny rundy

Drużyna Grot Budowlanych Łódź zgodnie z planem pokonała w 1/8 Pucharu Polski drużynę Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 i awansowała do 1/4 tych rozgrywek. Gospodynie nie wykorzystały swoich szans w pierwszej partii, prowadziły w niej 24:21, w kolejnych dwóch setach dominacja i przewaga łodzianek nie podlegała żadnej dyskusji.

Pucharowy mecz Pucharu Polski w Tarnowie miał wyrównany przebieg w początkowym okresie gry (1:1, 3:3). Po ataku Julii Szczurowskiej było 10:7. Ciężar gry na siebie w drużynie z Tarnowa wzięła Magdalena Szabo. Przy jej serii trudnych zagrywek doszło do remisu po 11. Następnie do głosu doszły liderki I ligi kobiet. Przy serii zagrywek Klaudii Świstek tarnowianki prowadziły 17:14, grę przerwał trener Jakub Głuszak. Jego podopieczne szybko odrobiły straty, serią zagrywek popisała się Julia Szczurowska, był remis po 17. Przez dłuższy czas na prowadzeniu była miejscowa drużyna, która była o krok od wygrania premierowej odsłony meczu. Po punktowym bloku Gabrieli Ponikowskiej na Zuzannie Góreckiej tablica wyników wskazała prowadzenie gospodyń 24:21. Wówczas w polu zagrywki zameldowała się Zuzanna Górecka, łodzianki postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować podopieczne trenera Marcina Wojtowicza i  w efekcie tego przegrały tego seta w stosunku 24:26.

W drugiej partii spotkania gra falowała, najpierw prowadziły zawodniczki z Łodzi, czujnie zagrały bloku i miały trzy punkty więcej od gospodyń (7:4). Widząc słabsze przyjęcie w swojej ekipie na boisku pojawiła się Pola Nowacka, zawodniczka ta wniosła wiele ożywienia w poczynania swojej drużyny. Dzięki niej zespół z Tarnowa odskoczył na cztery punkty (13:9). Do stanu 15:11 miejscowe zawodniczki kontrolowały boiskowe wydarzenia. Łodzianki po reprymendzie udzielonej im przez ich trenera Jakuba Głuszaka odrobiły straty. Punktowały w bloku oraz w polu zagrywki. Przy serii zagrywek Małgorzaty Lisiak tablica wyników wskazała prowadzenie Budowlanych 20:17. Był to moment zwrotny tego meczu. Przyjezdne odrzuciły od siatki swoje rywalki, punktowały po raz kolejny w bloku. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Monika Fedusio, po asie serwisowym tej zawodniczki łodzianki wygrały drugą partię spotkania.

Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka poszły za ciosem. Popis dobrej gry dała Julia Szczurowska, przyjezdne odskoczyły na cztery punkty (4:0). Set ten toczył się pod wyraźne dyktando Budowlanych. Wprawdzie przy stanie 10:6 zespołowi gości przytrafił się chwilowy przestój, tarnowianki po ataku Aleksandry Gancarz zbliżyły się na jeden punkt (10:11). Kolejny raz dała o sobie znać Julia Szczurowska, popisała się trudnymi zagrywkami oraz asem serwisowym, było 15:10 dla zespołu gości. Odrzucone od siatki tarnowianki nie miały zbyt wiele  do powiedzenia. W ataku ręki nie zwalniała Monika Fedusio, przewaga gości wzrosła do dziewięciu punktów (22:13). Błąd własny tarnowianek zakończył ten mecz.

MVP: Monika Fedusio

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Grot Budowlani Łódź 0:3
(24:26, 19:25, 17:25)