Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Znamy zwyciężczynie I rundy wstępnej

PP K: Znamy zwyciężczynie I rundy wstępnej

Rozpoczęła się rywalizacji w Pucharze Polski. Wśród pań rozegrano mecze I rundy wstępnej, w której wzięło udział sześć zespołów z niższych klas rozgrywkowych. Awans wywalczyły drużyny SPS-u Panki, MKS COPCO Imielin i UJ-CM 7r Solna Wieliczka. Spotkania II rundy wstępnej zaplanowano na 27 października.

Siatkarki II-ligowego SPS-u Panki nie dały swoim rywalkom z Tarnowskich Gór zbyt wielu szans. Już w pierwszym secie pokazały swoją przewagę, wygrywając do 12. W drugiej odsłonie nieco spuściły z tonu i zawodniczki Gwiazdy próbowały to wykorzystać, jednak w końcówce doświadczenie z wyżej klasy rozgrywek stało po stronie SPS-u.

W kolejnej rundzie zespół SPS Panki zmierzy się z uczennicami SMS-u PZPS Szczyrk.

Gwiazda Tarnowskie Góry – SPS Panki 0:3
(12:25, 22:25, 14:25)

Dla siatkarek MKS-u COPCO Imielin spotkanie w Pucharze Polski przeciwko KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski było bardzo ważne, bowiem był to pierwszy mecz o stawkę tej drużyny z ekipą spoza województwa śląskiego. Zawodniczki MKS-u doskonale wykorzystały swoją szansę. Wprawdzie po dwóch setach mieliśmy remis 1:1 i sprawa była otwarta, ale w trzeciej partii imielinianki wyraźnie zdominowały swoje rywalki i wygrały do 13. W czwartej odsłonie utrzymały koncentrację i odprawiły KSZO SMS 25:17, a w całym meczu wygrały 3:1. W II rundzie MKS zmierzy się z wymagającym przeciwnikiem – Asotrą Płomień Sosnowiec.

MKS COPCO Imielin – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(25:21, 29:31, 25:13, 25:17)

Cztery sety zostały rozegrane również w Świdnicy, gdzie gospodynie okazały się gościnne i w meczu przeciwko UJ-CM 7r Solna Wieliczka zapisały na swoim koncie tylko jedną partię. W pierwszym secie przyjezdne wysoko zawiesiły poprzeczkę i w efekcie wygrały do 11. W drugiej partii podrażnione gospodynie odwdzięczyły się wygraną do 18, jednak w kolejnych setach ponownie prym wiodły wieliczanki. Zwycięstwo 3:1 dało UJ-CM 7r Solnej awans do kolejnej rundy, gdzie już czeka zespół Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów.

MKS IgnerHome Volley Świdnica – UJ-CM 7r Solna Wieliczka 1:3
(11:25, 25:18, 15:25, 20:25)