Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Znamy zwyciężczynie I rundy wstępnej

PP K: Znamy zwyciężczynie I rundy wstępnej

fot. Gwardia Wrocław

Rozpoczęła się rywalizacji w Pucharze Polski. Wśród pań rozegrano mecze I rundy wstępnej, w której wzięło udział sześć zespołów z niższych klas rozgrywkowych. Awans wywalczyły drużyny SPS-u Panki, MKS COPCO Imielin i UJ-CM 7r Solna Wieliczka. Spotkania II rundy wstępnej zaplanowano na 27 października.

Siatkarki II-ligowego SPS-u Panki nie dały swoim rywalkom z Tarnowskich Gór zbyt wielu szans. Już w pierwszym secie pokazały swoją przewagę, wygrywając do 12. W drugiej odsłonie nieco spuściły z tonu i zawodniczki Gwiazdy próbowały to wykorzystać, jednak w końcówce doświadczenie z wyżej klasy rozgrywek stało po stronie SPS-u.W kolejnej rundzie zespół SPS Panki zmierzy się z uczennicami SMS-u PZPS Szczyrk.

Gwiazda Tarnowskie Góry – SPS Panki 0:3
(12:25, 22:25, 14:25)

Dla siatkarek MKS-u COPCO Imielin spotkanie w Pucharze Polski przeciwko KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski było bardzo ważne, bowiem był to pierwszy mecz o stawkę tej drużyny z ekipą spoza województwa śląskiego. Zawodniczki MKS-u doskonale wykorzystały swoją szansę. Wprawdzie po dwóch setach mieliśmy remis 1:1 i sprawa była otwarta, ale w trzeciej partii imielinianki wyraźnie zdominowały swoje rywalki i wygrały do 13. W czwartej odsłonie utrzymały koncentrację i odprawiły KSZO SMS 25:17, a w całym meczu wygrały 3:1. W II rundzie MKS zmierzy się z wymagającym przeciwnikiem – Asotrą Płomień Sosnowiec.

MKS COPCO Imielin – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(25:21, 29:31, 25:13, 25:17)

Cztery sety zostały rozegrane również w Świdnicy, gdzie gospodynie okazały się gościnne i w meczu przeciwko UJ-CM 7r Solna Wieliczka zapisały na swoim koncie tylko jedną partię. W pierwszym secie przyjezdne wysoko zawiesiły poprzeczkę i w efekcie wygrały do 11. W drugiej partii podrażnione gospodynie odwdzięczyły się wygraną do 18, jednak w kolejnych setach ponownie prym wiodły wieliczanki. Zwycięstwo 3:1 dało UJ-CM 7r Solnej awans do kolejnej rundy, gdzie już czeka zespół Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów.

MKS IgnerHome Volley Świdnica – UJ-CM 7r Solna Wieliczka 1:3
(11:25, 25:18, 15:25, 20:25)

Zobacz również:
Wyniki rund wstępnych Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę