Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Siedem drużyn gra dalej, jeden mecz przełożony

PP K: Siedem drużyn gra dalej, jeden mecz przełożony

Na 27 października zaplanowano mecze II rundy wstępnej Pucharu Polski kobiet. Z ośmiu spotkań odbyło się siedem. Mecz pomiędzy GKS-em Wieżyca 2011 II Stężyca a KS-em BAS Kombinat Budowlany Białystok został przełożony na 8 listopada.

Do kolejnej rundy Pucharu Polski awansował lider I ligi kobiet Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza po ciężkim wyjazdowym boju wygrały w Wieliczce 3:2, choć przegrywały 1:2.

W sobotę wygraliśmy u siebie w lidze z Mielcem 3:2 i był to dla nas ciężki mecz. Spotkanie w Wieliczce było podobne. Zespół zagrał z ogromnym sercem i wolą walki. W końcówce spotkania zaprocentowało doświadczenie, gdyż nie popełnialiśmy takich błędów jak w jego trakcie. Jestem bardzo wdzięczny drużynie, która podniosła się z ciężkiej sytuacji i odniosła zwycięstwo– powiedział trener siatkarek z Tarnowa Marcin Wojtowicz.

Z Pucharem Polski pożegnała się natomiast drużyna wicelidera I ligi –  ITA TOOLS Stal Mielec. Mielczanki zdołały wygrać w Nowym Dworze Mazowieckim jedynie pierwszego seta. W pozostałych trzech gospodynie wrzuciły wyższy bieg i zdominowały swoje rywalki. Szczególnie wysoko LOS wygrał w trzeciej odsłonie – aż do 13.

Awans do kolejnej rundy PP zapewniły sobie siatkarki Asotry Płomień Sosnowiec. Zawodniczki MKS-u COPCO Imielin dzielnie walczyły, jednak w starciu z bardziej doświadczonymi sosnowiczankami nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Jedynie w drugiej partii dobrnęły do granicy 20 punktów, z pewnością jednak wyniosą cenną lekcję z udziału w spotkaniach pucharowych.

Drugoligowy SPS Panki wyeliminował z PP zespół SMS-u PZPS Szczyrk. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pierwszym secie wygrały wyraźnie do 15, ale od drugiego seta gospodynie ruszyły do walki. Wyrównanie wyniku meczu dodało im wiatru w żagle. Kolejne trzy sety to bardzo wyrównana gra po obu stronach. Niewiele zabrakło, aby SPS wygrał spotkanie w czterech setach. Ostatecznie jednak zwycięzcę wyłonił tie-break, a w nim gra na przewagi. Ekipa SPS-u wykazała się ogromnym zacięciem i triumfowała 16:14.

W Krośnie siatkarki Karpat Glass-KPU nie sprostały ekipie San Pajdy Jarosław. Chociaż obie ekipy grają w I lidze, to faworytkami meczu były jarosławianki, które w ligowej tabeli plasują się znacznie wyżej. Gospodynie zdołały wygrać jedynie w pierwszej odsłonie. W kolejnych przyjezdne uspokoiły swoją grę, znalazły rytm i krok po kroku uzyskiwały przewagę. W efekcie wygrały do 22, 20 i 18.

W III rundzie Pucharu Polski zameldowały się również zawodniczki LTS-u Legionovia Legionowo, które pokonały Libero VIP Aleksandrów Łódzki. Podopieczne trenera Macieja Tietiańca póki co słabo radzą sobie w rozgrywkach I ligi i w rozgrywkach pucharowych również im się nie powiodło. W rywalizacji z młodym zespołem z Legionowa przyjezdne ugrały zaledwie jednego seta, w pozostałych tylko w czwartej partii przekroczyły granicę 20 punków.

Pierwszoligowy GKS Wieżyca 2011 Stężyca odprawił z kwitkiem BIOFARM Szamotulanina Szamotuły, który na co dzień występuje w II lidze. Przyjezdne nie ustrzegły się jednak dekoncentracji. Po wygraniu pierwszego seta do 22, ekipa ze Stężycy spuściła z tonu i oddała kontrolę nad grą rywalkom. Te skrzętnie skorzystały z okazji, zwyciężyły 25:17 i doprowadziły do remisu w meczu. Podrażnione siatkarki z I ligi w trzecim i czwartym secie nie pozwoliły sobie już na przestoje, wygrały do 20 i 15, czym przypieczętowały awans do kolejnej rundy.