Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Płomień bez szans, Developres w ćwierćfinale

PP K: Płomień bez szans, Developres w ćwierćfinale

Developres SkyRes Rzeszów został kolejnym ćwierćfinalistą Pucharu Polski. W 1/8 finału rozgrywek rywalkami podopiecznych Stephane’a Antigi były siatkarki Asotry Płomienia Sosnowiec. Do niespodzianki nie doszło, rzeszowianki łatwo się z nimi rozprawiły, wygrywając spotkanie bez starty seta.

Mecz udanie otworzyły siatkarki gospodyń. Przy serii Marii Woźniczki i atakach Katarzyny Bagrowskiej prowadziły one 3:0. Do stanu 11:9 sosnowiczanki dyktowały warunki gry. Następnie w polu zagrywki ręki nie zwalniała Aleksandra Rasińska, miejscowe siatkarki popełniły błędy i przegrywały 11:13. Na boisku zarysowała się przewaga zespołu gości. Po tym jak skutecznie zaatakowała wspomniana wcześniej Aleksandra Rasińska, było 18:14 dla Developresu. Przy stanie 20:17 dla rzeszowianek w polu zagrywki pojawiła się Anna Stencel, podopieczne Krzysztofa Zabielnego stanęły w miejscu. Popełniły proste błędy i przegrały tego seta w stosunku 17:25.

W partii numer dwa obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 4:4. Rzeszowianki szybko zbudowały sobie czteropunktową przewagę (8:4), z dobrej strony pokazała się Magdalena Grabka. Zespół Płomienia miał problemy z przyjęciem, przełożyło się to na słabszą grę w ataku (9:14). Pojedyncze zbicia Moniki Kawy na niewiele się zdały. Przez cały czas warunki gry dyktowały przyjezdne. Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Alexandra Lazić, tablica wyników wskazała prowadzenie Developresu 19:14 i grę przerwał trener Płomienia Krzysztof Zabielny. Nie przyniosło to żadnych efektów, sosnowiczanki odbijały się od bloku swoich rywalek niczym od ściany. Seta zakończyła asem serwisowym Alexandra Lazić, po jej zagrywce piłka zatańczyła na siatce i wpadła w boisko.

W ostatniej partii tego spotkania ekipa z Podkarpacia po punktowym bloku Gabrieli Polańskiej prowadził 4:2. Do remisu po 6 doszło po tym, jak błąd przekroczenia linii trzeciego metra popełniła Aleksandra Rasińska. Do stanu 8:8 wynik oscylował wokół remisu. Następnie do głosu po raz kolejny doszły siatkarki z Rzeszowa, które przy serii Anny Kaczmar miały pięć punktów więcej (14:9). Dwa asy serwisowe w wykonaniu Katarzyny Bagrowskiej oraz punktowe zabicie Moniki Kawy sprawiły, że Płomień tracił punkt do ekipy z TAURON Ligi (15:16). Więcej do powiedzenia miały podopieczne trenera Stephane’a Antigi, które punktowały w kontratakach, czujnie zagrały na siatce i po asie Anny Stencel prowadziły 22:18. Seta atakiem z piłki przechodzącej zakończyła Julietta Fidon-Lebleu.

Asotra Płomień Sosnowiec – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(17:25, 15:25, 19:25)

Płomień: Trojnar (2), Czerwińska (4), Bagrowska (14), Kołodziej (4), Woźniczka, Patoń (3), Colik (libero) oraz Pfeifer-Jucha, Bodzęta (1), Buczek, Kawa (7), Bartyzel (libero)
Developres: Polańska (8), Krajewska (3), Rasińska (9), Stencel (7), Lazić (7), Fidon-Lebleu (5), Krzos (libero) oraz Van Ryk (6), Grabka (4), Kaczmar, Przybyła (libero)