Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Niespodzianka w Legionowie i długi mecz w Białymstoku

PP K: Niespodzianka w Legionowie i długi mecz w Białymstoku

Również panie zakończyły rywalizację w rundach wstępnych Pucharu Polski. Wśród żeńskich drużyn, które wywalczyły awans do dalszej gry są: Asotra Płomień Sosnowiec, LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów i LTS Legionovia Legionowo. Najtrudniejszą przeprawę miały siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego, które musiały rozegrać aż pięć setów.

Tylko jedno ze spotkań trwało dłużej niż trzy sety. W Białymstoku miejscowy KS BAS postawił się siatkarkom LOS-u Nowy Dwóch Mazowiecki. Dzień wcześniej nowodworzanki też grały z BAS-em, ale mecz ligowy i w nim zwyciężyły pewnie 3:0. W spotkaniu pucharowym już tak gładko nie było. Po dwóch setach blisko triumfu były gospodynie, jednak LOS odbudował się i odwrócił losy meczu. Zespół Bartosza Kujawskiego doprowadził do tie-breaka, a w nim wypracował kilkpunktową przewagę, której nie oddał już do końca. W efekcie nowodworzanki wygrały 15:10 i w całym spotkaniu 3:2.

Awans do kolejnej rundy wywalczyły również zawodniczki Asotry Płomień Sosnowiec, które pokonały SPS Panki. SPS pokonał we wcześniejszych rundach Gwiazdę Tarnowskie Góry i SMS PZPS Szczyrk, ale w rywalizacji z kolejnym mocnym rywalem zabrakło doświadczenia. W każdym z setów sosnowiczanki bez większych przeszkód budowały sobie przewagę i niezagrożone notowały zwycięstwa do 18, 18 i 19.

W dwóch kolejnych meczach również nie było zbyt wielu emocji. Siatkarki Roleskiego Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie dały rywalkom z Jarosławia ugrać nawet jednego seta. Liderki 1. ligi o wynik mogły się martwię jedynie w drugiej partii, w której doszło do walki na przewagi (26:24). W pierwszej i trzeciej odsłonie zawodniczki SAN-Pajdy nie miały zbyt wiele do powiedzenia.

Niespodziankę zrobiły swoim kibicom siatkarki LTS-u Legionovia Legionowo, które wyeliminowały z Pucharu Polski 1-ligowy zespół GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Zwycięstwa legionowianek w dwóch pierwszych setach było bardzo przekonujące (do 17 i 15). Trzecia odsłona przyniosła więcej emocji, bowiem rywalki próbowały przedłużyć losy meczu. W decydujących momentach gospodynie zachowały jednak koncentrację i triumfowały 25:23.