Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: LOS Nowy Dwór Mazowiecki gra dalej

PP K: LOS Nowy Dwór Mazowiecki gra dalej

fot. LOS Nowy Dwór Mazowiecki

LOS Nowy Dwór Mazowiecki wygrał z Energą MKS-em Kalisz 3:2 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Najlepszą zawodniczką spotkania została rozgrywająca LOS-u Izabela Jaworska. W kolejnej rundzie ich rywalkami będą zwyciężczynie pojedynku pomiędzy E.LECLERC MOYA Radomką Radom a Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodyń (9:5), które przez całą partię kontrolowały sytuację na boisku (16:9). Kaliszanki próbowały walczyć, jednak uzyskaną na początku przewagę zawodniczki LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki utrzymały do końca partii (22:17). Wprawdzie siatkarki Energi MKS-u Kalisz odrobiły część strat (24:21), jednak ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego (25:21).Druga odsłona należała do kaliszanek. Szybko uzyskały przewagę 7:5, a kolejne udane akcje pozwoliły im powiększyć prowadzenie (15:7). Tym razem to gospodynie były nieskuteczne na siatce i traciły punkty. W końcówce podopieczne Adama Czekaja były już nie do zatrzymania, wygrywając partię 25:17.

Kolejny set podobnie jak poprzedni, należał do przyjezdnych. Udane akcje na siatce dały kaliszankom prowadzenie 5:1. Choć zawodniczki LOS-u zbliżyły się do rywalek na jedno oczko (11:12), to po kolejnych akcjach kaliszanki odzyskały bezpieczny, dwupunktowy dystans do gospodyń (17:15) i kontrolowały wynik. W końcowym fragmencie seta przyjezdne dominowały na boisku, powiększając przewagę do pięciu punktów (21:16). Ostatecznie wygrały 25:19.

W czwartej partii gospodynie już na początku uzyskały pięć oczek przewagi (8:3) i kontynuowały dobrą grę. W połowie seta miały pięć punktów nadwyżki nad kaliszankami (18:13). Pod koniec tej odsłony przyjezdne poprawiły grę na siatce i zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do remisu 24:24. Ostatnie dwie akcje należały do gospodyń, które wygrały partię 26:24, doprowadzając do tie-breaka.

Na początku decydującego seta Energa MKS Kalisz uzyskał trzypunktową przewagę (5:2), jednak jej nie utrzymał, bowiem siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego szybko doprowadziły do remisu (7:7). Przy zmianie stron siatkarki LOS-u wygrywały 8:7 i dalej kontynuowały dobrą grę (11:8). Kaliszanki nie poddawały się, w jednym ustawieniu zdobyły cztery punkty (12:11). Do stanu 17:17 trwała zacięta walka. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki, które wygrały partię 19:17 i mogły cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Energa MKS Kalisz 3:2
(25:21, 17:25, 19:25, 26:24, 19:17)

Składy zespołów:
LOS:  Ł. Laskowska (11), Jaworska,  Świętoń (15), A. Duda (2), M. Duda (19), Jędrzejewska (12), Balcerowicz (libero) oraz Grzelak, Filipek (4), Deptuch (17) i Wołoszyn
MKS: Drużkowska (9), Żurowska (8), J. Łukasik (5), Dudek (23), Kubacka (1), Gajewska (3), Wysokińska (libero) oraz Miechowicz (5), Mucha (5), Cygan (4) i Kucharska (1)

Zobacz również:
Wyniki 1/8 finału PP K

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę