Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: LOS Nowy Dwór Mazowiecki gra dalej

PP K: LOS Nowy Dwór Mazowiecki gra dalej

LOS Nowy Dwór Mazowiecki wygrał z Energą MKS-em Kalisz 3:2 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Najlepszą zawodniczką spotkania została rozgrywająca LOS-u Izabela Jaworska. W kolejnej rundzie ich rywalkami będą zwyciężczynie pojedynku pomiędzy E.LECLERC MOYA Radomką Radom a Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodyń (9:5), które przez całą partię kontrolowały sytuację na boisku (16:9). Kaliszanki próbowały walczyć, jednak uzyskaną na początku przewagę zawodniczki LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki utrzymały do końca partii (22:17). Wprawdzie siatkarki Energi MKS-u Kalisz odrobiły część strat (24:21), jednak ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego (25:21).

Druga odsłona należała do kaliszanek. Szybko uzyskały przewagę 7:5, a kolejne udane akcje pozwoliły im powiększyć prowadzenie (15:7). Tym razem to gospodynie były nieskuteczne na siatce i traciły punkty. W końcówce podopieczne Adama Czekaja były już nie do zatrzymania, wygrywając partię 25:17.

Kolejny set podobnie jak poprzedni, należał do przyjezdnych. Udane akcje na siatce dały kaliszankom prowadzenie 5:1. Choć zawodniczki LOS-u zbliżyły się do rywalek na jedno oczko (11:12), to po kolejnych akcjach kaliszanki odzyskały bezpieczny, dwupunktowy dystans do gospodyń (17:15) i kontrolowały wynik. W końcowym fragmencie seta przyjezdne dominowały na boisku, powiększając przewagę do pięciu punktów (21:16). Ostatecznie wygrały 25:19.

W czwartej partii gospodynie już na początku uzyskały pięć oczek przewagi (8:3) i kontynuowały dobrą grę. W połowie seta miały pięć punktów nadwyżki nad kaliszankami (18:13). Pod koniec tej odsłony przyjezdne poprawiły grę na siatce i zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do remisu 24:24. Ostatnie dwie akcje należały do gospodyń, które wygrały partię 26:24, doprowadzając do tie-breaka.

Na początku decydującego seta Energa MKS Kalisz uzyskał trzypunktową przewagę (5:2), jednak jej nie utrzymał, bowiem siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego szybko doprowadziły do remisu (7:7). Przy zmianie stron siatkarki LOS-u wygrywały 8:7 i dalej kontynuowały dobrą grę (11:8). Kaliszanki nie poddawały się, w jednym ustawieniu zdobyły cztery punkty (12:11). Do stanu 17:17 trwała zacięta walka. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki, które wygrały partię 19:17 i mogły cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Energa MKS Kalisz 3:2
(25:21, 17:25, 19:25, 26:24, 19:17)

LOS:  Ł. Laskowska (11), Jaworska,  Świętoń (15), A. Duda (2), M. Duda (19), Jędrzejewska (12), Balcerowicz (libero) oraz Grzelak, Filipek (4), Deptuch (17) i Wołoszyn
MKS: Drużkowska (9), Żurowska (8), J. Łukasik (5), Dudek (23), Kubacka (1), Gajewska (3), Wysokińska (libero) oraz Miechowicz (5), Mucha (5), Cygan (4) i Kucharska (1)