Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Developres Rzeszów również zagra w finale, mielczanki postawiły opór

PP K: Developres Rzeszów również zagra w finale, mielczanki postawiły opór

Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec wysoko zawiesiły poprzeczkę swoim lokalnym rywalkom z Rzeszowa. Wygrały pierwszą partię na przewagi, dzielnie walczyły w drugiej. Wówczas do głosu doszły zawodniczki ze stolicy Podkarpacia. Rozstrzygnęły na swoją korzyść kolejne trzy sety i jako ostatnia drużyna zamknęły grono uczestników turnieju finałowego w Nysie.

Wicemistrzynie Polski – jak mają to ostatnio w zwyczaju – przegrały pierwszą partię. Od początku grały słabo, popełniały sporo błędów na przyjęciu i rozegraniu. Biało-niebieskie wykorzystały gorszą dyspozycję rywalek, sukcesywnie budując przewagę. 10:6, 14:7, 18:10 – tak zmieniał się rezultat na tablicy wyników. Kiedy wydawało się już, że mielczanki spokojnie dopiszą na swoje konto pierwszego seta, do gry niespodziewanie wróciły faworytki. Seryjnie zaczęły zdobywać punkty, doprowadziły do wyrównania, a w pewnym momencie prowadziły nawet 20:19. Jednak w końcówce znów do głosu doszły miejscowe. Przy stanie 24:24 zdobyły dwa punkty i wygrały tym samym pierwszą partię.

W drugiej odsłonie przyjezdne zaczęły popełniać zdecydowanie mniej błędów, co od razu przełożyło się na wynik. 3:7, 6:11, 12:15. Developres budował przewagę, grał w końcu swoją siatkówkę, a ważne punkty w ataku zdobywały Jelena Blagojević i Ann Kalandadze. Mielczanki robiły wszystko co w swojej mocy, żeby złapać kontakt. Były blisko, ale ostatecznie to „Rysice” – do 23 – wyrównały stan meczu.

W trzeciej odsłonie różnica klas się uwydatniła. Rzeszowianki poprawiły jeszcze kilka elementów w swojej grze (m.in. blok) i pewnie zmierzały do skończenia tej partii. Przy stanie 2:10 trener Popik poprosił o czas, ale na niewiele to się zdało. Developres nadal zdecydowanie przeważał przy siatce. Set zakończył się wynikiem 15:25.

Czwarta partia okazała się ostatnią, bo znów lepsze okazały się zawodniczki z Rzeszowa. Tym razem wygrały do 20. Kapitalną grę kontynuowała Jelena Blagojević, która została wybrana po meczu MVP tego spotkania. Dzięki zwycięstwu nad mielczankami „Rysice” zameldowały się w turnieju finałowym TAURON Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2023 r. Przypomnijmy, że rzeszowianki bronią w tym roku tytułu.

MVP: Jelena Blagojević

ITA TOOLS Mielec – Developres BELLA DOLINA Rzeszów 1:3
(26:24, 23:25, 15:25, 20:25)

Stal: Bryda (6), Kulig (1), Mucha (15), Gierszewska (21), Kubacka (5), Kucharska (6), Pancewicz (libero) oraz Hochołowska, Musiał (1), Staniszewska (4), Budnik (2), Dąbrowska (1), Brzoska (1) i Łyduch (libero)
Developres: Blagojević (18), Centka (12), Wenerska (4), Orvosova (13), Kalandadze (16), Jurczyk (9), Szczygłowska (libero) oraz Obiała, Rapacz, Szlagowska, Bińczycka i Przybyła (libero)