Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Chemik Police lepszy od Legionovii

PP K: Chemik Police lepszy od Legionovii

Chemik Police to kolejny zespół, który zameldował się w ćwierćfinale Pucharu Polski. Rywalem policzanek w meczu o awans była Legionovia Legionowo. Ekipa Ferhata Akbasa nie miała jednak problemów z pokonaniem przeciwniczek, które postawiły jej się tylko w partii numer dwa. Tę przegrały po grze na przewagi. W pozostałych setach policzanki pewnie wygrywały i triumfowały ostatecznie 3:0.

Mecz dobrze zaczęły Grajber oraz Brakocević-Canzan, które punktowały akcjami w bloku oraz atakami (5:2). Przyjezdne nie odstawały i po kontrze Rivero Marin oraz akcji w bloku Oliveiry Souzy to one prowadziły 7:5. W kolejnych akcjach drużyny m.in. wymieniały się udanymi akcjami, a prowadzenie co chwila zmieniało strony boiska. Od połowy seta coraz wyraźniej zaczęła się rysować przewaga policzanek. Akcje Brakocević-Canzan oraz blok Wasilewskiej dały im prowadzenie 17:14. W decydującą fazę seta Chemik wszedł przy sześciopunktowej przewadze, którą dały dwie kontry Wasilewskiej oraz błąd rozegrania w ekipie gości (20:15). W kolejnych akcjach nadal punktowały policzanki, które zdominowały boisko i od razu wywalczyły piłkę setową. Seta zamknęła popsuta zagrywka Grabki.

Kolejną partię otworzyło trio Brakocević-Canzan, Strantzali, Grajber. Po ataku tej pierwszej, zagrywce drugiej i bloku trzeciej Chemik prowadził 3:0. Taka różnica nie utrzymała się jednak dużo, a po akcjach w ataku Rivero Marin Legionovia wyrównała po 6, po kontrze Stafford obejmując od razu też prowadzenie. To od razu przeszło na stronę gospodyń, ale Rivero Marin zaczęła punktować w polu zagrywki i przyjezdne znowu miały przewagę (11:8). Miejscowym ciężko było odrobić straty, tym bardziej, że Brakocević-Canzan uderzyła w aut (11:15). Z czasem i powoli Chemik zaczął zbliżać się z wynikiem i po kontrze Strantzali przegrywał 16:19, a następnie zaczął mocno naciskać na rywalki, szybko zmieniając sytuację w secie. Kontry Serbki oraz punkt z zagrywki Greczynki wyrównały po 20. W najważniejszym momencie Strantzali wykorzystała kontrę i wywalczyła pierwszą piłkę setową dla swojego zespołu. Mimo że legionowianki jeszcze walczyły, to błędem zamknęły tę odsłonę.

Na początku kolejnej punktował tylko Chemik – oddając też rywalkom punkty po błędach. Następnie gra toczyła się punkt za punkt, ale tylko do momentu, w którym w polu serwisowym stanęła Kąkolewska. Wtedy Chemik wypracował prowadzenie 6:4.  Jeszcze Grabka udanym blokiem próbowała poderwać swoje koleżanki do walki, ale w kolejnych akcjach karty na boisku zaczęła rozdawać Brakocević-Canzan i policzanki odskoczyły na 13:9, niedługo później prowadząc jeszcze wyraźniej (19:12). Rywalki już nie zbliżyły się z wynikiem do końca i Chemik pewnie wygrał całego seta, a zarazem spotkanie.

Grupa Azoty Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:16, 26:24, 25:17)

Chemik: Grajber (6), Kowalewska (4), Kąkolewska (7), Brakocević-Canzian (25), Wasilewska (6), Strantzali (11), Maj-Erwardt (libero) oraz Łukasik, Mędrzyk, Bałdyga
Legionovia: Tokarska (4), Oliveira Souza (10), Rivero Marin (8), Różański (10), Stafford (4), Grabka (2), Lemańczyk (libero) oraz Zdovc Sporer, Dąbrowska, Matejko, Kulig (libero)