Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Budowlani Łódź pierwszym półfinalistą

PP K: Budowlani Łódź pierwszym półfinalistą

Zaledwie trzech setów potrzebowały siatkarki Grota Budowlanych Łódź, aby zameldować się w turnieju finałowym Pucharu Polski w Nysie. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza pewnie pokonały przed własną publicznością DPD Legionovię Legionowo.

Z wysokiego c w spotkanie weszły gospodynie, gdy po skutecznym bloku odskoczyły na 5:0, o czas poprosił trener Olenderek. Po przerwie atak skończyła Alicja Wójcik. Pojedyncze akcje przyjezdnych na niewiele się jednak zdały. Dystans wciąż rósł. Gospodynie były nie do zatrzymania na siatce i przy stanie 11:4 drugi raz grę przerwał szkoleniowiec Legionovii. W kolejnych akcjach asy dołożyła Jovana Brakocević. Na boisku niezmiennie rządziły i dzieliły gospodynie. Przy stanie 17:8 Magdalena Stysiak zmieniła Oliwię Urban. Set był jednostronny, w decydującą jego fazę łodzianki wchodziły, prowadząc 20:9. Końcówka toczyła się punkt za punkt, Budowlane nie ustrzegły się w niej prostych błędów. Po ataku Jaroslavy Pencovej łodzianki miały piłki setowe, a zagranie Agaty Babicz postawiło kropkę nad i.

Otwarcie drugiej odsłony również toczyło się po myśli drużyny z Łodzi (3:0, 5:1). Zespoły punktowały seriami (8:2, 9:6). Mimo kolejnych interwencji szkoleniowca legionowianki nie potrafiły skutecznie przeciwstawić się przeciwniczkom. Siatkarki Budowlanych punktowały raz za razem, chociaż ich gra nie była pozbawiona błędów, po ataku Gabrieli Polańskiej odskoczyły na 17:10. Dopiero w końcówce przy zagrywkach Zuzanny Góreckiej przyjezdne zaczęły odrabiać straty, gdy dystans stopniał do trzech oczek, o czas poprosił trener Krzyształowicz. Po nim Górecka dołożyła asa, a serię przerwała dopiero skutecznym zagraniem Brakocević (19:16). W końcówce siatkarki z Legionowa starały się jeszcze odwrócić losy partii, ze zmiennym szczęściem atakowały Beata Olenderek i Małgorzata Jasek. Ta sztuka im się jednak nie udała. Chociaż obroniły trzy piłki setowe, to po błędzie w polu zagrywki Olenderek ze zwycięstwa cieszyły się Budowlane (25:22).

Chociaż trzeciego seta łodzianki ponownie rozpoczęły po serii bloków od wyraźnego prowadzenia, przyjezdne szybko, korzystając z błędów rywalek, je odrobiły (3:0, 3:3). Rozpoczęła się gra punkt za punkt (6:5). Stopniowo inicjatywę zaczęły przejmować siatkarki Budowlanych, skutecznie punktowały Brakocević i Babicz. Gdy łodzianki odskoczyły na trzy oczka, o pierwszy czas w tym secie poprosił trener Olenderek (9:6). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, dlatego przy stanie 14:9 drugi raz interweniował szkoleniowiec przyjezdnych. Pięciopunktowy dystans utrzymywał się, obie drużyny nie ustrzegły się błędów (17:12). W dalszej fazie seta łodzianki nadal kontrolowały przebieg gry (21:15). Po zagraniu Agaty Babicz gospodynie miały serię piłek meczowych. Pierwszą z nich po ataku Jasek legionowianki obroniły, ale ostatnie słowo należało do Brakocević.

Grot Budowlani Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0
(25:12, 25:22, 25:17)

Budowlani: Polańska (9), Brakocević (19), Pencova (10), Babicz (12), Stoltenborg (1), Urban (3), Stenzel (libero) oraz Stysiak (4), Śmieszek (2) i Tobiasz
Legionovia: Olenderek (3), Polak (3), Górecka (11), Skorupa (2), Wójcik (4), Kicka (4), Adamek Agnieszka (libero) oraz Jasek (6), Rojecka, Adamek Adriana (libero) i Pickrell (2)