Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Beniaminek Tauron Ligi wyeliminował LTS Legionovię

PP K: Beniaminek Tauron Ligi wyeliminował LTS Legionovię

Siatkarki Uni Opole pewnie awansowały do kolejnej rundy w rozgrywkach Pucharu Polski kobiet. Ekipa trenera Vettoriego, choć dopiero w końcówce odmieniła losy partii premierowej, w 1/8 finału nie dała większych szans LTS Legionovii  i po trzech wygranych setach znalazła się w pucharowym ćwierćfinale.

Choć pierwsze akcje lepiej układały się dla opolanek, to jednak Legionovia szybko przejęła pałeczkę pierwszeństwa i wypracowała trzypunktową przewagę (8:5). Rywalki powoli, ale skutecznie wyrównały, choć chwilę później stanęły w jednym ustawieniu. Miejscowe w serii zdobyły sześć punktów i uciekły z wynikiem na 17:11. To jednak nie był koniec, a opolanki nie złożyły łatwo broni. One również pokazały, że potrafią wykorzystać swoją zagrywkę i również zanotowały serię – pięciu zdobytych punktów. Dzięki temu w ważnym momencie zbliżyły się na 21:22. W krótkim czasie szkoleniowiec drużyny gospodarzy wykorzystał dwie przerwy na żądanie, rywalki bowiem ewidentnie były na fali wznoszącej. Mimo to siatkarki Uni wyrównały po 24, a w kolejnej akcji wypracowały piłkę setową. Emocji nie brakowało, a zacięta gra trwała. Finalnie to przyjezdne triumfowały po rywalizacji na przewagi 28:26.

Wyrównana gra trwała także na początku drugiej odsłony. Najczęściej na tablicy wyników widniał remis, choć Legionovia w pierwszej chwili wypracowywała delikatne prowadzenie. Gdy jednak ponownie w polu zagrywki i na siatce do głosu doszły przyjezdne, sytuacja zaczęła się zmieniać, a zespół z Opola uciekł z wynikiem na 14:9. Po chwili zanotowały kolejną serię, legionowiankom gra zupełnie się posypała i zespół Uni prowadził już 18:10. Ekipa gospodarzy szybko wzięła się za odrabianie strat, zdobywając cztery kolejne punkty. Opolska drużyna nadal miała jednak bezpieczną nadwyżkę, tym bardziej że znowu mogła liczyć na słabszą postawę przeciwniczek i odskoczyła na 22:14. Legionovia walczyła do końca, znowu pokazała się z dobrej strony w końcówce, ale dystans był za długi i rywalki zamknęły seta wygraną.

Drużyna gospodarzy od początku trzeciej odsłony próbowała przejąć inicjatywę, ale opolanki skutecznie jej to utrudniały, odrabiając niewielkie straty. Po kilkunastu pierwszych wymianach siatkarki Uni zaczęły same budować przewagę i robiły to solidnie oraz skutecznie (12:9). Legionovianki przeplatały dobre akcje, mniej skutecznymi przez co opolska drużyna miała szanse na kolejne punkty i je wykorzystywała (19:14). Już do samego końca prowadzenie przyjezdnych nie było zagrożone, a ekipa Uni Opole pewnie awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski.

LTS Legionovia Legionowo – Uni Opole 0:3
(26:28, 22:25, 18:25)