Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Chrobry walczył, ale awansowała Stal

PP M: Chrobry walczył, ale awansowała Stal

Siatkarze Chrobrego Głogów nie sprawili niespodzianki w 1/16 finału Pucharu Polski. W środowe popołudnie we własnej hali ulegli faworyzowanej Stali Nysa 0:3 i pożegnali się z pucharową rywalizacją.

Początek meczu należał do głogowian, którzy dzięki blokowi wyszli na prowadzenie 5:3, ale goście szybko wrócili do gry, a dzięki błędom Chrobrego sami zaczęli przejmować inicjatywę na boisku (8:6). Udanie w ataku prezentował się Patryk Szwaradzki, ale gospodarze nie odpuszczali. Udało im się doprowadzić do remisu (11:11), lecz w środkowej fazie seta ważne akcje kończył Bartosz Bućko, a Stal zaczęła budować sobie przewagę. Wygrywała już 18:14, ale przez własne błędy pozwoliła rywalom wrócić do gry. W końcówce dało jednak o sobie znać większe jej doświadczenie. Asem serwisowym popisał się Bućko, a Moustapha M’Baye przypieczętował sukces nyskich siatkarzy w premierowej odsłonie (25:22).

W początkowej fazie drugiej partii po akcji Stanisława Wawrzyńczyka to gospodarze wyszli na prowadzenie (3:1), ale szybko wynik zaczął oscylować wokół remisu. Obie drużyny grały zrywami, a udane zagrania były przeplatane błędami. Dopiero w środkowej fazie seta podopieczni Daniela Plińskiego zaczęli budować sobie przewagę. Pojedyncze udane zagrania Marcina Ociepskiego czy Krzysztofa Rykały nie były w stanie poderwać głogowian do walki (18:14). Im bliżej końca seta, tym rosła przewaga przyjezdnych. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Mariusz Schamlewski, jego koledzy dołożyli szczelny blok, a Stal pewnie triumfowała 25:17.

W trzecim secie początkowo obie drużyny szły łeb w łeb, ale po kontrze Bućko to Stal zaczęła przejmować inicjatywę na boisku. W ataku przypomniał o sobie Kamil Dębski, a po asie serwisowym Schamlewskiego sytuacja gospodarzy robiła się coraz trudniejsza (6:10). Po udanej akcji Wassima Ben Tary nyska drużyna kontrolowała sytuację na boisku (13:8). Po asie Mateusza Kucharskiego głogowianie zbliżyli się jeszcze na 12:15, ale na więcej rywale im nie pozwolili. Wprawdzie dwoił się i troił jeszcze Wawrzyńczyk, ale jego koledzy popełniali błędy. W końcówce serią udanych zagrań popisał się Szwaradzki, a Stal odniosła pewną wygraną (25:21).

MVP: Michał Ruciak

Chrobry Głogów – Stal Nysa 0:3
(22:25, 17:25, 21:25)

Chrobry: Węgrzyn (5), Antosik (1), Janeczek (6), Biegun (1), Tubiak (2), Błądziński (2), Januszewski (libero) oraz Polański, Troczyński (1), Ociepski (5), Kucharski (2) i Kałkowski (libero)
Stal: Szwaradzki (11), Dębski (9), Bućko (11), M’Baye (9), Schamlewski (7), Szczurek (1), Ruciak (libero) oraz Komenda, Ben Tara (2), Kwasowski i Penczew