Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Enea Energetyk Poznań z awansem do kolejnej rundy

PP K: Enea Energetyk Poznań z awansem do kolejnej rundy

Podopieczne trenera Marcina Patyka wygrały 3:1 z BAS-em Białystok w drugiej rundzie Pucharu polski i zapewniły sobie prawo gry w kolejnej fazie tych rozgrywek. W niej spotkają się ze zwycięzcą meczu MKS Copco Imielin – LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

Dla siatkarek trenera Marcina Patyka było to drugie starcie w tegorocznej edycji Tauron Pucharu Polski. W I rundzie Enea pokonała niżej notowany zespół z Kołobrzegu bez straty seta, co dało jej promocję do dalszej fazy. Tym razem zadanie było trudniejsze, bo do stolicy Wielkopolski przyjechał BAS Białystok czyli zespół, który na co dzień – podobnie jak Energetyk – rywalizuje na boiskach I ligi. Co ciekawe piątkowe starcie było pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów pomiędzy obiema drużynami. W sobotę o 15:00 dojdzie bowiem do rewanżu, ale… w lidze.

Zespół z Poznania od samego początku spotkania prezentował wysoką dyspozycję. Pierwszego seta Energetyk wygrał do 22, natomiast drugiego do 9 i zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Drużyna z Podlasia nie zamierzała jednak składać broni. W trzeciej odsłonie spotkania przyjezdne grały bardzo dobrze, triumfując wysoko, 25:11.

Energetyczne prędko otrząsnęły się po nieudanym secie. Szybko objęły wysokie prowadzenie (11:4) i w dalszych minutach kontrolowały wydarzenia boiskowe. Dobrze funkcjonowały przede wszystkim blok i przyjęcie. Finalnie poznanianki wygrały ostatniego seta 25:19, a cały mecz 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana rozgrywająca poznańskiej drużyny, Julia Sobalska.

coraz lepsza gra

Niezwykle zadowolony ze zwycięstwa był szkoleniowiec poznanianek. – Cieszymy się, że udało nam się wygrać mecz w Pucharze Polski z BAS-em Białystok, awansowaliśmy do trzeciej rundy tych rozgrywek. Warto podkreślić, że żadna z zawodniczek, które grają w Poznaniu nie miała możliwości gry w trzeciej fazie. To zwycięstwo bardzo nas buduje, w sobotę rozegramy kolejny mecz z ekipą z Białegostoku. tym razem będzie to spotkanie ligowe. Kluczem do zwycięstwa w tym starciu była nasza koncentracja. doskonale wiemy, że nasza gra faluje. Ważnym czynnikiem jest zaangażowanie całego zespołu. Obecnie gramy lepiej w elemencie zagrywki niż miało to miejsce na początku sezonu. Lepiej gramy środkiem, co było widać w pierwszym oraz w drugim secie. Na mecz ligowy z BAS-em będziemy maksymalnie skoncentrowani – powiedział trener Enei Energetyk Poznań Marcin Patyk

Enea Energetyk Poznań – BAS Białystok 3:1
(25:22, 25:9, 11:25, 25:19)