Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Portorykanka nową rozgrywającą SC Potsdam

Portorykanka nową rozgrywającą SC Potsdam

fot. Fed. PUR Voleibol

Klub niemieckiej ekstraklasy SC Potsdam podpisał kontrakt z rozgrywającą Jennifer Nogueras. Portorykanka jest zawodniczką z dużym doświadczeniem na arenie międzynarodowej, występowała również w Polsce, broniąc barw UNI Opole. Na początku sezonu 2020/21 podpisała kontrakt z czołową drużyną Węgier Vasas Obuda Budapeszt, jednak skusiła ją propozycja drużyny z Poczdamu.

Pozyskanie nowej rozgrywającej w krótkim czasie było konieczne, ponieważ kontrakt z Aną Tiemi Takagui zostanie rozwiązany za obopólną zgodą od marca 2021 roku z powodów osobistych – powiedział kierownik zespołu Eugen Benzel.W obecnym sezonie Brazylijka jest jedną z podstawowych zawodniczek w drużynie trenera Guillermo Hernandeza i zagra jeszcze z zespołem w finale Pucharu Niemiec przeciwko SSC Palmberg Schwerin. – Do 31 stycznia można dokonywać transferów, a my musieliśmy i skorzystaliśmy z tej możliwości. Jennifer powinna się zintegrować z zespołem od przyszłego tygodnia. Dzięki temu będziemy mogli już korzystać z jej usług w nadchodzących meczach – dodał kierownik drużyny.

Jennifer Nogueras, która zmieniła klub w środku sezonu, nie może doczekać się gry dla ekipy z Poczdamu. – Jestem bardzo wdzięczna za możliwość gry w Bundeslidze z zespołem o takich ambicjach jak SC Potsdam. Czuję się zaszczycona. Jestem gotowa ciężko pracować, aby pomóc zespołowi we wszystkich jego celach. W czasach koronawirusa coraz ważniejsze jest to, że jako sportowcy musimy docenić fakt, że wolno nam być na boisku. Każda sesja treningowa i mecz muszą być zaprojektowane tak, jakby były ostatnimi i z takim nastawieniem podchodzę do przyszłych zadań.

Portorykańska rozgrywająca w dotychczasowej karierze reprezentowała m.in. polski zespół UNI Opole, fiński Pölkky Kuusamo czy węgierski Vasas Obuda Budapeszt.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved