Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ U21: Walkower w meczu Polaków, obie polskie pary w 1/8 finału

Plażowe MŚ U21: Walkower w meczu Polaków, obie polskie pary w 1/8 finału

W Tajlandii trwają plażowe mistrzostwa świata do lat 21. Dobrze radzą sobie w nich polskie pary. Filip Lejawa i Szymon Beta znaleźli się bezpośrednio w 1/8 finału, a Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio po porażce na koniec fazy grupowej szybko się podniosły, a wygrana z Egipcjankami również dała im możliwość gry w 1/8 finału.

Awans bez gry

Świetnie w mistrzostwach świata radzą sobie Filip Lejawa i Szymon Beta, którzy przed piątkowym meczem mieli na koncie 2 zwycięstwa. O wygranie grupy mieli zmierzyć się z przedstawicielami gospodarzy – Watanyoo Jaita i Kittipoom Ruchisuk, którzy wcześniej przegrali oba mecze. Reprezentanci Tajlandii poddali jednak mecz walkowerem, dzięki czemu biało-czerwoni bez gry zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie, a co za tym idzie – także bezpośredni awans do 1/8 finału mistrzostw świata.

J. Watanyoo/Ruchisuk [THA]- Lejawa/Beta [POL] 0:2

Dłuższa, ale zwycięska droga do 1/8 finału

W podobnej sytuacji były Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio, które wcześniej wygrały oba mecze i piątkowe starcie z Amerykankami – Samayę Morin i Taylor Wilson – decydowało o pierwszym miejscu w grupie G. Początek meczu był wyrównany, a biało-czerwone dotrzymywały kroku rywalkom do stanu 9:8. Później jednak dała o sobie znać zagrywka siatkarek z USA oraz uwidoczniła się ich przewaga w ataku, przez co ich prowadzenie zaczęło błyskawicznie rosnąć. Wygrywały już 17:9. Polki zerwały się do walki przy zagrywce Urszuli Łunio, ale to nie wystarczyło, by doprowadzić do zaciętej końcówki. W niej Amerykanki kontrolowały grę, po ataku Wilson zwyciężając 21:16.

W drugim secie poszły za ciosem, szybko odskakując od przeciwniczek na 8:3. Biało-czerwone próbowały walczyć. Ponownie przy serwisie Łunio zbliżyły się na 10:13, ale na więcej nie było ich stać tego dnia. Rywalki dominowały zarówno na zagrywce, jak i w ataku, a Polki nie miały argumentów, aby im zagrozić. Ostatecznie po błędzie Łunio Amerykanki triumfowały 21:13, zapewniając sobie awans do 1/8 finału.

Morin/Wilson [USA} – Ciężkowska/Łunio [POL] 2:0
(21:16, 21:13)

Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio musiały rozegrać jeszcze jeden mecz w piątek, aby zapewnić sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Ich przeciwniczkami był egipski duet – Nada/Habiba. Na początku obie pary grały cios za cios, a Polki nie mogły odskoczyć od rywalek. Udało im się to dopiero w środkowej fazie seta, kiedy to wysforowały się na prowadzenie 14:11. Egipcjanki dzielnie walczyły, ale w końcówce skuteczniej na siatce zaprezentowały się biało-czerwone, które triumfowały w premierowej odsłonie 21:16.

W drugim secie początkowo przedstawicielki Afryki dotrzymywały kroku przeciwniczkom, ale szybko zaczęły się gubić i popełniać błędy. Skrzętnie wykorzystały to biało-czerwone, które odskoczyły na 11:6. W kolejnych akcjach kontrolowały wynik. Naciskały rywalki na zagrywce, a na siatce ich przewaga stawała się coraz większa (14:7). W końcówce Egipcjanki kompletnie się poddały, a biało-czerwone dokończyły dzieła. Wygrana 21:8 dała im awans do 1/8 finału.

Ciężkowska/Łunio [POL]– Nada/Habiba [EGY] 2:0
(21:16, 21:8)