Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

LN K: Polki postraszyły liderki, ale punktów znów nie zdobyły

fot. FIVB

Ostatnią serię zmagań w Siatkarskiej Lidze Narodów Polki rozpoczęły od meczu z liderkami tegorocznej edycji, siatkarkami USA. Pierwszy set nasze reprezentantki wypuściły z rąk w końcówce. Drugiego seta nie udało im się z kolei w końcówce wyrwać Amerykankom. Później z Polek uszło powietrze i podopieczne Karcha Kiraly’ego dopełniły dzieła. 

Trzy pierwsze akcje wygrały Polki, a ich podwójny blok dał prowadzenie 5:1. Amerykanki spokojnie zmniejszały swoje straty, między innymi dzięki zagrywce Michy Hancock, a także dobrej grze blokiem (9:11). Przewaga cały czas utrzymywała się po stronie biało-czerwonych, na lewej flance nie zawodziła Magdalena Stysiak (19:16).W końcówce długą wymianę przedzierając się przez blok zakończyła Michelle Bartsch-Hackley i jej zespół złapał kontakt punktowy (20:21), a po kolejnej kontrze – tym razem Kimberly Hill, był remis po 22. Stysiak dała pierwszą piłkę setową polskiej kadrze (24:23), jednak o wyniku premierowej odsłony decydowała dopiero gra na przewagi. W niej lepiej poradziły sobie Amerykanki, zawdzięczając to dobrym serwisom Hancock.

Ponownie to Polki lepiej zaczęły seta (4:2), ale potem ich błędy własne sprawiły, że zaliczkę miały rywalki (7:5). Klaudia Alagierska dobrze radziła sobie w ataku ze środka, a także w polu zagrywki (11:11), jednak po drugiej stronie siatki nie zawodziła Jordan Thompson (15:13). Znów biało-czerwone zaczęły popełniać błędy (16:20), ale równie szybko Magdalena Stysiak dzięki swoim mocnym serwisom pozwoliła polskiej kadrze złapać kontakt punktowy (19:20). Obie drużyny ponownie zafundowały kibicom zaciętą końcówkę, cały czas świetnie prezentowała się Stysiak, ale siła ataku po amerykańskiej stronie siatki była niepodważalna, a seta na korzyść ekipy Karcha Kiraly’ego przechylił blok.

Martyna Łukasik sprytnym zagraniem o blok dała polskiej kadrze prowadzenie 4:2, szybko przypomniała o sobie Hancock (4:4), a następnie Bartsch-Hackley (10:7). Amerykanki lepiej grały w ofensywie, co wyraźnie przekładało się na wynik (13:8). Zespół ze Stanów Zjednoczonych świetnie radził sobie zwłaszcza w akcjach z VI strefy i sukcesywnie budował swoją wysoką zaliczkę (15:9). Amerykanki zaczęły do tego świetnie grać blokiem, Kimberly Hill dwukrotnie zatrzymała Stysiak (21:13) i dopiero błąd zagrywki Thompson przerwał serię jej drużyny (22:14).  Polki całkowicie straciły skuteczność i atakiem w aut Stysiak zakończyły całe spotkanie.

Polska – USA 0:3
(27:29, 27:29, 14:25)

Składy zespołów:
Polska: Alagierska (7), Stysiak (17), Efimienko-Młotkowska (6), Łukasik (7), Smarzek (8), Wenerska (3), Stenzel (libero), Jagła (libero) oraz Nowicka, Czyrniańska (3), Górecka
USA: Hancock (6), Dixon (6), Thompson (17), Bartsch-Hackley (17), Hill (13), Akinradewo (5), Wong-Orantes  (libero)

Zobacz również
Wyniki i tabela Ligi Narodów siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę