Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Polki postraszyły liderki, ale punktów znów nie zdobyły

LN K: Polki postraszyły liderki, ale punktów znów nie zdobyły

Ostatnią serię zmagań w Siatkarskiej Lidze Narodów Polki rozpoczęły od meczu z liderkami tegorocznej edycji, siatkarkami USA. Pierwszy set nasze reprezentantki wypuściły z rąk w końcówce. Drugiego seta nie udało im się z kolei w końcówce wyrwać Amerykankom. Później z Polek uszło powietrze i podopieczne Karcha Kiraly’ego dopełniły dzieła.

Trzy pierwsze akcje wygrały Polki, a ich podwójny blok dał prowadzenie 5:1. Amerykanki spokojnie zmniejszały swoje straty, między innymi dzięki zagrywce Michy Hancock, a także dobrej grze blokiem (9:11). Przewaga cały czas utrzymywała się po stronie biało-czerwonych, na lewej flance nie zawodziła Magdalena Stysiak (19:16).

W końcówce długą wymianę przedzierając się przez blok zakończyła Michelle Bartsch-Hackley i jej zespół złapał kontakt punktowy (20:21), a po kolejnej kontrze – tym razem Kimberly Hill, był remis po 22. Stysiak dała pierwszą piłkę setową polskiej kadrze (24:23), jednak o wyniku premierowej odsłony decydowała dopiero gra na przewagi. W niej lepiej poradziły sobie Amerykanki, zawdzięczając to dobrym serwisom Hancock.

Ponownie to Polki lepiej zaczęły seta (4:2), ale potem ich błędy własne sprawiły, że zaliczkę miały rywalki (7:5). Klaudia Alagierska dobrze radziła sobie w ataku ze środka, a także w polu zagrywki (11:11), jednak po drugiej stronie siatki nie zawodziła Jordan Thompson (15:13). Znów biało-czerwone zaczęły popełniać błędy (16:20), ale równie szybko Magdalena Stysiak dzięki swoim mocnym serwisom pozwoliła polskiej kadrze złapać kontakt punktowy (19:20). Obie drużyny ponownie zafundowały kibicom zaciętą końcówkę, cały czas świetnie prezentowała się Stysiak, ale siła ataku po amerykańskiej stronie siatki była niepodważalna, a seta na korzyść ekipy Karcha Kiraly’ego przechylił blok.

Martyna Łukasik sprytnym zagraniem o blok dała polskiej kadrze prowadzenie 4:2, szybko przypomniała o sobie Hancock (4:4), a następnie Bartsch-Hackley (10:7). Amerykanki lepiej grały w ofensywie, co wyraźnie przekładało się na wynik (13:8). Zespół ze Stanów Zjednoczonych świetnie radził sobie zwłaszcza w akcjach z VI strefy i sukcesywnie budował swoją wysoką zaliczkę (15:9). Amerykanki zaczęły do tego świetnie grać blokiem, Kimberly Hill dwukrotnie zatrzymała Stysiak (21:13) i dopiero błąd zagrywki Thompson przerwał serię jej drużyny (22:14).  Polki całkowicie straciły skuteczność i atakiem w aut Stysiak zakończyły całe spotkanie.

Polska – USA 0:3
(27:29, 27:29, 14:25)

Polska: Alagierska (7), Stysiak (17), Efimienko-Młotkowska (6), Łukasik (7), Smarzek (8), Wenerska (3), Stenzel (libero), Jagła (libero) oraz Nowicka, Czyrniańska (3), Górecka
USA: Hancock (6), Dixon (6), Thompson (17), Bartsch-Hackley (17), Hill (13), Akinradewo (5), Wong-Orantes  (libero)