Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ U-21 K: Polki rozpoczęły od zwycięstwa, w drugim meczu porażka

Plażowe MŚ U-21 K: Polki rozpoczęły od zwycięstwa, w drugim meczu porażka

W Tajlandii wystartowały mistrzostwa świata w siatkówce plażowej do lat 21. W turnieju kobiet startuje jedna polska dwójka – Melania Marcinowska i Urszula Łunio. Polki w swoim inauguracyjnym spotkaniu mierzyły się z reprezentantkami Kazachstanu i odniosły pierwsze zwycięstwo.

Polska para rywalizację rozpoczęła o godzinie 2:00 w nocy czasu polskiego. Jak się okazało, Laura Kabulbekova i Nadezhda Ivanchenko nie stanowiły groźnych rywalek dla naszych reprezentantek. Biało-czerwone poradziły sobie z nimi w dwóch szybkich setach i mogły odpocząć i przygotować się do kolejnego spotkania w grupie C.

Kolejne spotkanie Melania Marcinowska i Urszula Łunio zagrały o godz. 9:00 czasu polskiego. Tym razem jednak musiały uznać wyższość rywalek z Kanady. Mecz był wyrównany, obie pary przez długie okresy w obu setach szły łeb w łeb.  Tak naprawdę w wielu momentach, zwłaszcza na początku setów, to Polki nadawały ton grze. Niestety, o zwycięstwie decydowało opanowanie w końcówkach, którym wykazały się rywalki.

Po tym starciu Polki zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy C.

Marcinowska/Łunio (POL) – Kabulbekova/ Ivanchenko (KAZ) 2:0
(21:14, 21:16)

Marcinowska/Łunio (POL) – Meilikhan/Lachapelle (CAN) 0:2
(19:21, 20:22)