Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Stal nie zaskoczyła Resovii, ale urwała seta

PL: Stal nie zaskoczyła Resovii, ale urwała seta

Na zakończenie sobotniej rywalizacji w PlusLidze Stal Nysa podejmowała u siebie ekipę z Rzeszowa. Asseco Resovia w tym starciu była faworytem i wywiązała się z tego, zgarniając komplet punktów do ligowej tabeli. Siatkarze z Nysy zdołali urwać jej tylko seta.

Atak Wassima Ben Tary otworzył sobotni pojedynek w Nysie. Skuteczniej na siatce grali gospodarze, popełniali mniej niewymuszonych błędów. Po autowym ataku rzeszowskiego przyjmującego przy stanie 10:6 o czas poprosił trener Alberto Giuliani. Ze zmiennym szczęściem atakował Sam Deroo (12:9). Gospodarzom dodatkowo dopisywało szczęście, Ben Tara tak obronił atak Macieja Muzaja, że piłka wylądowała na boisku po stronie przeciwnika (14:11). Stal nie zdołała utrzymać przewagi, skuteczne ataki Klemena Cebulja zniwelowały dystans, a po błędzie Stahla o czas poprosił trener Stelmach (14:14). W kolejnych akcjach rozgorzała zacięta walka, ręki w ataku nie wstrzymywał Ben Tara (17:17). Z akcji na akcję inicjatywę zaczęli przejmować goście. Gdy sytuacyjną piłkę wykorzystał Deroo Resovia odskoczyła na 20:18, a drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Stali. Raz za razem ręki nie wstrzymywał Klemen Cebulj. Atak z przechodzącej piłki Macieja Muzaja dał kolejne piłki setowe przyjezdnym. Decydująca akcja należała do atakującego Resovii.

Chociaż po bloku na Deroo Stal prowadziła 3:1, rzeszowianie szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu (4:4). Kolejne ataki kończyli Ben Tara i Penczew. Zdarzały się przedłużone akcje (11:10). Gdy zablokowany przez Marcina Komendę został Maciej Muzaj przerwę wykorzystał trener Resovii (13:10). Passę przy zagrywkach Ben Tary zakończył dopiero skutecznym zagraniem rzeszowski atakujący (14:11). Stal skutecznie grała w asekuracji, po skutecznym zagraniu Kamila Kwasowskiego było już 17:13. Kolejną serię gospodarzy przerwał Cebulj (18:14). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, skuteczniej punktowali gospodarze (22:17). Po asie Kamila Dębskiego Stal miała szanse na wygranie seta (24:17). A atak bez bloku w aut Cebulja zamknął partię.

W trzecim secie szybko inicjatywę zaczęli przejmować goście, po kontrataku Sama Deroo Resovia prowadziła 7:4, o czas poprosił trener Stelmach. Mimo nie najgorszego przyjęcia Stal miała problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Sprytny kontratak Deroo dał jedenasty punkt Resovii, kolejny raz interweniował szkoleniowiec zespołu z Nysy (4:11). Dopiero po tej przerwie skutecznie po prostej zaatakował Ben Tara. Mimo wyraźnej przewagi rzeszowianie nie tracili koncentracji. Pojedyncze zagrania Bartosza Bućko na niewiele się zdały. Dobrze funkcjonował rzeszowski blok. Po dwóch asach Ben Tary o czas poprosił trener Giuliani (14:19). W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Cebulj. Dopiero w końcówce do głosu doszli gospodarze. Celne zagrywki posyłał Mariusz Schemlewski. Po udanym kontrataku Bućko dystans stopniał do dwóch oczek (19:21). Dopiero kiwka Fabiana Drzyzgi pozwoliła Resovii wyjść z niewygodnego ustawienia. Chociaż Stal walczyła, przewaga okazała się zbyt wyraźna. Ostatnią, dość chaotyczną akcję, zakończył błąd dotknięcia siatki gospodarzy.

Początek czwartego seta ponownie był zacięty. Z czasem problemy ze skończeniem ataku miał Ben Tara, przy stanie 6:8 pierwszy czas wykorzystał szkoleniowiec gospodarzy. Kolejne zagrania na punkt zamieniał Klemen Cebulj. Gdy asa dołożył Jakub Kochanowski, drugi raz w tej odsłonie zawodników do siebie przywołał Krzysztof Stelmach (9:13). Warunki na boisku wciąż dyktowali goście. Rzeszowianie wzmocnili zagrywkę. W szeregach gospodarzy pojawiało się coraz więcej błędów. W końcówce asa dołożył jeszcze Fabian Drzyzga (13:19). Raz za razem pewnie punktowali Deroo i Cebulj. Przy stanie 21:16 dla Resovii o czas poprosił trener Giuliani. Przebieg ostatnich akcji kontrolowali rzeszowianie. Zdecydowany atak po skosie Sama Deroo dał serię piłek meczowych Resovii. Już w kolejnej akcji po podwójnym bloku na Szwaradzkim przyjezdni cieszyli się ze zwycięstwa.

Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów 1:3
(21:25, 25:17, 21:25, 18:25)

Stal: Komenda (2), Stahl (4), Ben Tara (20), M’Baye (4), Kwasowski (3), Penczew (14), Ruciak (libero) oraz Dembiec (libero), Szwaradzki (2), Dębski (1), Bućko (11), Schamlewski i Szczurek
Resovia: Muzaj (11), Deroo (17), Kozamernik (4), Kochanowski (6), Drzyzga (3), Cebulj (21), Zatorski (libero) oraz Krulicki, Szerszeń i Tammemaa