Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Olsztynianie nie dali rady Jastrzębskiemu Węglowi

PL: Olsztynianie nie dali rady Jastrzębskiemu Węglowi

Jastrzębianie, pokonując na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn, odnieśli ósme zwycięstwo w tym sezonie. Ekipa z Olsztyna nie zdołała postawić im trudnych warunków i przegrała w trzech setach. Dla akademików to trzecia porażka w tych rozgrywkach PlusLigi.

Otwarcie spotkania należało do gości, którzy po ataku Trevora Clevenot prowadzili 3:1. Kolejne skuteczne zagrania Toreya DeFalco pozwoliły akademikom wyrównać wynik (6:6). W dalszej fazie seta obie drużyny nie odpuszczały. Za sprawą celnych ataków i punktowej zagrywki Jana Hadravy jastrzębianie ponownie odskoczyli. Nie brakowało ciekawych wymian. Przy zagrywkach Clevenot przyjezdni zaliczyli serię udanych zagrań, zaś w szeregach gospodarzy nie brakowało pomyłek (12:15, 12:18). Passę przerwał dopiero błąd w polu zagrywki przyjmującego. Po ataku po skosie Jana Hadravy o czas poprosił jeszcze trener Bonitta (16:22). Gospodarze walczyli do końca, przy zagrywkach Karola Butryna dystans zmniejszył się (20:23). Ostatnie punkty dla jastrzębian padły po atakach Jurija Gladyra.

Początek drugiego seta był wyrównany (5:5). Gospodarze dobrze ustawiali blok, jednak w szeregach jastrzębian bardzo dobrze funkcjonowała obrona. Po kontrataku Łukasza Wiśniewskiego przyjezdni wyszli na prowadzenie 12:10. Atak po bloku w aut Hadravy powiększył dystans, a o czas poprosił trener AZS-u (11:14). Po czasie obiciem bloku odpowiedział Robbert Andringa. Z czasem akademicy zaczęli mieć coraz większe problemy ze skończeniem ataku, a dystans powiększał się. Kolejne ataki kończył Jan Hadrava. W dalszej fazie seta jastrzębianie zaliczyli serię przy celnych zagrywkach Łukasza Wiśniewskiego. Dopiero po czasie dla olsztyńskiego trenera skutecznie zaatakował Mateusz Poręba (15:19). W końcówce to przyjezdni kontrolowali przebieg gry. Mocny atak Hadravy dał serię piłek setowych jastrzębianom. Atak z przechodzącej piłki Tomasza Fornala zamknął seta.

Po celnej zagrywce Tomasza Fornala jastrzębianie odskoczyli na 4:1 w trzeciej odsłonie. Goście górowali na siatce. Przy stanie 3:6 Król zmienił Butryna. Kolejny mocny atak i as Hadravy skłoniły trenera akademików do poproszenia o czas (3:8). Po przerwie skutecznie zaatakował Szymon Jakubiszak. Akademicy nie poszli za ciosem, a goście wykorzystywali kolejne kontrataki (5:11). Passę rwali przerwał atakiem przez środek Poręba (6:12). Dopiero przy zagrywkach Andringi gospodarze zaczęli odrabiać straty, a po asie tego zawodnika o czas poprosił trener Gardini (10:14). Jastrzębski Węgiel wyszedł z niewygodnego ustawienia dopiero po błędzie Andringi (11:15). Gra przyjezdnych nie była pozbawiona błędów, ale wyraźny dystans utrzymywał się (14:18). Trener Gardini zdecydował się na podwójną zmianę, na boisko weszli Tervaportti i Szymura, który wystąpił w roli atakującego. Olsztynianie nie mieli argumentów, by zatrzymać rozpędzonych rywali. Przy stanie 16:22 jeszcze raz zainterweniował Marco Bonitta. W końcówce asa posłał jeszcze Rafał Szymura. Gospodarze obronili trzy piłki setowe, ale po zagrywce w siatkę Poręby to goście cieszyli się ze zwycięstwa.

MVP: Jan Hadrava

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3
(21:25, 18:25, 20:25)

AZS: Firlej (1), Andringa (7), Jakubiszak (7), DeFalco (10), Poręba (12), Butryn (6), Gruszczyński (libero) oraz Król (3), Siwczyk i Ciunajtis
Jastrzębski Węgiel: Hadrava (22), Toniutti (3), Wiśniewski (4), Gladyr (4), Clevenot (11), Fornal (10), Popiwczak (libero) oraz Tervaportti i Szymura (1)