Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Barkom lepszy w rywalizacji z Cuprum

PL: Barkom lepszy w rywalizacji z Cuprum

O 13. miejsce w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2022/2023 Cuprum Lubin mierzy się z Barkomem Lwów. Pierwsze spotkanie rywalizacji dobrze rozpoczęli gospodarze i byli na pewnej drodze, by zakończyć inauguracyjną partię na swoją korzyść, jednak ostatecznie górą była drużyna z Ukrainy. W dwóch następnych setach gra Cuprum wyglądała coraz gorzej, co bardzo dobrze wykorzystał zespół Barkom Lwów i to on mógł cieszyć się z wygranej w całym meczu.

Na początku meczu gra toczyła się punkt za punkt, po stronie Cuprum dobrze spisywał się Adam Lorenc. Jednak to blok Floriana Krage dał  wynik 11:9 dla Cuprum. Julius Firkal szybko jednak wyrównał asem serwisowym na 12:12.  Po akcji Kowalowa lubinianie znów mieli dw aoczka zapasu. Po stronie Barkomu punktował Szczurow, ale cały czas minimalnie z przodu byli siatkarze Cuprum, po bloku Ferensa przeważali oni 19:16.  Punkty zdobywane przez Firkala oraz autowy atak Lorenca pozwolił Barkomowi zbliżyć się na punkt. W końcówce oba zespoły seryjnie popełniały własne błędy, więcej jednak lubinianie i po autowych zbiciach Kowalowa i Lorenca to zespół z Lwowa miał piłkę setową (24:23). O wszystkim zadecydowała gra na przewagi, a wygraną swojej ekipie dał asem serwisowym Vasyl Tupchii.

Już na początku seta numer dwa Florian Krage zapewnił swojej ekipie dwupunktową zaliczkę grając znakomicie w bloku (3:1). Barkom wyrównał po dobrych akcjach Smoliara. Siatkarze Cuprum ponownie jednak odskoczyli, za sprawą błędów rywali prowadzili trzema oczkami.  Sprawy w swoje ręce wzięli między innymi Firkal i Tupchii. Ten drugi pracował nie tylko w ataku, ale i na zagrywce, która pomagała kolegom ustawiać blok i to Barkom prowadził 16:13.  Barkom wydawał się kroczyć po wygraną także i w tym secie, po ataku Kwalena było 20:15. Serią zapunktowali jednak zawodnicy Cuprum przy zagrywce Ferensa (20:20). W końcówce lepiej zachowali się lwowianie, kiwka Firkala dała im piłki setowe (24:22). Wynik seta asem serwisowym ustalił Holoven.

Na początku trzeciej części meczu wynik oscylował wokół remisu. Po bloku Smoliara było 7:5 dla Barkomu. Drużyna z Lwowa sukcesywnie budowała sobie przewagę, w ataku nie zawodzili Tupchii i Kvalen, a Ferens uderzył w aut (12:8). Kiedy w siatkę uderzył Paweł Pietraszko, różnica wynosiła już pięć oczek (15:10). Cuprum popełniało masę własnych błędów, zaś Barkom prezentował się solidniej i kontrolował wydarzenia na boisku. Kiedy atakował Tupchii, a w aut uderzył Remigiusz Kapica było już 21:14. Błąd serwisowy Ferensa dał Barkomowi piłki meczowe (24:18). Mecz udanym atakiem skończył Kwalen.

MVP: Julius Firkal

Cuprum Lubin – VC Barkom Lwów  0:3
(25:27, 22:25, 19:25)

Cuprum: Lorenc (13), Ferens (12), Kovalov (12), Krage (12), Pietraszlp (4), Kubicki (1), Szymura (libero) oraz Kapica (2), Czerny (1), Czetowicz
Barkom: Firkal (14), Tupchii (13), Kvalen (8), Smoliar (7), Shchurov (5), Yenipazar (3), Kanaiev (libero) oraz Holoven (1), Mazenko (1), Kucher